308 - Header

PEUGEOT 308 HB

TEKNOLOJİ

Peugeot 308'in sürüş keyfinizi ve konforunuzu üst sınıfa taşıyacak yeni teknolojileriyle tanışın.

ANAHTARSIZ GİRİŞ VE ÇALIŞTIRMA SİSTEMİ

i

Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, aracın yanına geldiğinizde anahtar kullanmadan kapıların açılmasını ve kilitlenmesini sağlıyor. Aracı çalıştırmak için ise anahtar kullanmadan start/stop tuşuna basmanız yeterli.

ELEKTRİK DESTEKLİ DİREKSİYON SİSTEMİ

/image/92/2/08.36922.jpg

Peugeot 308’in sportif küçük çaplı direksiyonu manevra kabiliyetini arıtıyor ve kavrama kolaylığı ile hakimiyetinizi artırıyor. Bu, şehir dışında daha eğlenceli sürüş keyfi ve şehir içinde çok daha kolay park etmek demek.  

Aynı zamanda; elektro hidrolik değişken destekli direksiyon sisteminin yerini alan elektrik destekli direksiyon sistemi sayesinde egzost emisyonların düşürülmesini de sağlanıyor.

DENON Hi-Fi

Denon ve Peugeot güçlerini birleştirdi; 25’ten fazla Denon mühendisinin katkısı, 34.000 saatten fazla geliştirme süresi ve 100’den fazla toplantı sonucunda bu eşsiz ses deneyimi ortaya çıktı. Artık Peugeot, alışılmış Denon deneyimini yaşatan gerçekten üstün bir ses sistemine sahip.

Sonuç: Güçlü, doğal ve doğru ses ile gerçek bir odyofil deneyimi.

Denon ses sistemine özgü araç içi hoparlör ve amplifikatör yerleşimleri:
1- Aracın önünde konumlandırılmış; en az distorsiyon için rezonans odasına sahip ve tamamen aktif olarak sürülen 4 adet soft-dome tweeter (25 mm)
2- Yüksek duyarlılığa ve gezinme alanına sahip; aynı zamanda da hafif ve kapıya şık bir şekilde entegre edilmek üzere tasarlanmış 4 adet CosCone™ woofer (165 mm)
3- Bagaja kendi özel kutusuna entegre olarak yerleştirilmiş 100 W gücünde subwoofer
4- 8 kanallı, gelişmiş yol gürültüsü ve distorsiyon yönetimine sahip, aracın hızına duyarlı ekolayzır ve ses ayarı özelliği barındıran tam digital Class D amplifikatör.

Peugeot 308’in SMEG+ ekranı birçok cihaz ile uyumlu çalışabilmektedir. USB ve AUX girişleri, albüm kapağından müzik seçimi, playlist hazırlama, favori müziklerinizi hafızaya alma (6.9 GB jukebox) gibi birçok fonksiyona sahiptir. Bir USB bellek sayesinde fotoğraflar da ekranda izlenebilir.

SMEG+ DOKUNMATİK KONTROL EKRANI

i

Peugeot 308’in orta konsolunda bulunan SMEG+ 9,7” dokunmatik ekran, sürücüye dönük olarak entegre edilmiştir. Parmaklarınızın ucuyla rahatlıkla kontrol edebileceğiniz sistem, kısayol tuşları ile size kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Klima
Dokunmatik ekran üzerinden havalandırma sistemini ve çift bölgeli otomatik klimayı kumanda edilebilirsiniz.
Jukebox
AUX - USB - Bluetooth Audio Streaming ile farklı kaynaklardan müzik dinleyebilirsiniz. Navigasyon Sistemi’nin Jukebox özelliği ile, 6.9 GB müziği sisteme kaydedilebilir ve dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.
Hi-Fi
Yeni Peugeot 308, Denon ile birlikte 8 hoparlörlü ses sistemi ve bas anfisi geliştirdi. Büyük ses ayarı düğmesi ile orta konsoldaki sade tasarımın ve müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.
Navigasyon
Sezgisel veri girişi sistemi ile büyük formatlı haritalara bakabilir ve güzergah parametrelerini kolayca belirleyebilirsiniz.
Genel Ayarlar
Araç ayarları ile ilgili değiştirilebilir detayları birkaç saniyede belirleyebilirsiniz.
Telefon
Bluetooth özelliği ile aramaları kolayca yanıtlayabilirsiniz. Orta ekrandan adres defterine erişebilir, dikkatiniz dağılmadan iletişiminizi sürdürebilirsiniz.
Sürüş Yardımcıları
Dokunmatik ekrandan, çeşitli sürüş yardımcısı sistemleri ayarlayabilirsiniz (Hız sınırlayıcı, hız düzenleyici, iki araç arası mesafe, vb). Böylece aracınızı güvenle kullanabilirsiniz.
Geri Görüş Kamerası
Aracı geri vitese aldığınızda, aracın arkasındaki tüm detayları ekran üzerinden izleyebilirsiniz.

FULL LED TEKNOLOJİSİ

i

Peugeot 308’in ön yüzündeki ifadenin bir bölümünü LED gündüz farları oluştururken, Full LED farlar ise bakışlarını güçlendiriyor.

Üstün teknolojisi ile homojen dağılan ve kayıpsız ışık sunan Full LED farlar aynı zamanda daha az enerji tüketiyor ve konvansiyonel ışıklandırmalara göre çok daha uzun kullanım ömrü sunuyor.

PERFORMANS PAKETİ

i

Peugeot 308'in karakterini tek bir düğme ile tamamen değiştirmek mümkün. Performans Paketi ile birlikte gelen Sport tuşuna basıldığında;

  • Gösterge panelinin ortasındaki ekranda yol sürüş bilgileri yerine, anlık olarak; güç (beygir), turbo basıncı, tork, yanal ve doğrusal ivme (G kuvveti) bilgileri gösteriliyor.
  • Motor sesi amfilendirilerek araç içine kuvvetli ve sportif bir motor sesi iletiliyor.
  • Direksiyonun, pedalların ve EAT6 tam otomatik şanzımanın hassasiyeti ve tepkimesi dinamik sürüş için ayarlanıyor.

Tüm bunlara ek olarak; direksiyonun arkasına gelen EAT6 vites geçiş kulakçıları ile yüksek performanslı sürüş keyfinin hiçbir eksiği kalmıyor.