/image/28/6/bippervan-header-v2.35286.jpg

GÜVENLİK

Bipper yolcularının güvenliği için tüm önlemleri bünyesinde barındırıyor, güçlendirilmiş gövde yapısıyla içlerinin rahat olmasını sağlıyor.

ELEKTRONİK DENGE PROGRAMI - ESP

/image/29/8/esp_450.35298.jpg

Bipper Van, standart olarak sunulan dinamik sürüş özelliklerine sahip ESP (Elektronik Denge Programı) ile güvenliğinizi arttırarak virajda savrulmaların önüne geçmeye yardımcı oluyor.

ABS FREN SİSTEMİ

/image/29/9/frenler1.35299.jpg

Fren sisteminin etkinliğini, dayanıklılığını ve güvenilirliğini en üst düzeye getirmek amacıyla, Bipper standart olarak ön tekerleklerde disk, arka tekerleklerde kampanalı frenlerle ve ABS fren sistemi ile donatıldı. ABS sistemi sert bir frenleme sırasında yol tutuş kaybını ve tekerleklerin kilitlenmesini önlüyor. Dört tekerleğe konumlandırılmış sensörlerden biri, tekerleklerden birinin kilitlenmesinin yakın olduğunu saptadığında, ABS fren sistemi bir yandan aracın manevra edebilme yeteneğini korurken diğer yandan da maksimum fren etkinliği sağlamak için fren devresi basıncını ayarlıyor.

HAVA YASTIKLARI

/image/30/0/havayastiklari.35300.jpg

Bipper’de sürücü hava yastığı standart olarak mevcut, yolcu için olanı ise opsiyonel. Bu hava yastığı, yol bilgisayarı aracılığıyla devre dışı bırakılabiliyor.

EMNİYET KEMERLERİ

Ön koltuklarda 3 noktadan tespitli, gerilme sınırlayıcılı ve öngergi mekanizmasının piroteknik sistemi, yolcunun koltuğa iyice yaslanmasını sağlarken emniyet kemerinin gerginliğini ayarlıyor ve böylece darbe ile emniyet kemeri kayış kısmının bloke olma anı arasındaki geçiş süresini en aza indiriyor. Gerilme sınırlayıcı, emniyet kemeri kayış kısmının göğüs üzerine uyguladığı basıncı en düşük seviyede tutuyor.