yeniheadersuv

YENİ SUV PEUGEOT 3008

ADAPTATİF CRUISE KONTROL VE OTOMATİK FREN SİSTEMİ

i

Öndeki radar sensörü yardımıyla* sistem önde giden aracı algılıyor ve önceden ayarlanmış güvenlik mesafesi ile takip ediyor. Öndeki araç hızlandığında takip mesafesini korumak için hızlanıyor veya yavaşlıyor.

Öndeki aracın yavaşlaması ve herhangi bir sebeple tamamen durması ile 3008 de tamamen duruyor. (1.6 BlueHDi 120hp EAT6 ve 1.6 THP 165hp EAT6 seçeneklerinde) Sistem 30 km/h ile 160 km/h arasında aktif kalıyor.

GELİŞTİRİLMİŞ PARK ASSIST

i

Geliştirilmiş Park Assist sisteminde* kullanılan kameralar sayesinde sürücü dokunmatik ekran üzerinde aracın etrafındaki tüm alanları görebiliyor. Siz manevra yaptıkça aracın ve yakın çevresinin kuşbakışı görünüşü ekranda anında beliriyor. Böylece sürücü 360° görüş alanına sahip ve yakındaki bütün engelleri görebiliyor.

AKTİF ŞEHİR İÇİ GÜVENLİK SİSTEMİ

i

Aktif güvenlik freni teknolojisi yakın bir çarpışma riski algıladığında devreye giren acil fren sistemlerinin en son jenerasyonudur. Kamera ve radar hem hareketli ve hem de durağan engelleri algılayabiliyorlar. Sürücünün yetersiz fren yapması veya hiç fren yapmaması durumunda sistem sürücünün yerine fren sistemini aktive ediyor. Böylece, Aktif Fren Sistemii çarpışmalardan sakınılmasını veya çarpışma hızını azaltarak sonuçlarının minimize edilmesini sağlıyor.

SÜREKLİ BAĞLANTI

/image/51/1/peugeot-3008-2016-235-fr.img.71511.jpg
/image/68/4/peugeot-3008-2016-895-fr.img.69684.jpg

Şimdi, Apple CarPlay™ ve MirrorLink® gibi uyumlu uygulamalarla telefonunuzun sürüş güvenliğini ihlal etmeyen uygulamaları Yeni SUV Peugeot 3008’in 8’’ dokunmatik ekranına aktarılarak rakipsiz bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar. Qi standardındaki kablosuz şarj ünitesi ise uyumlu akıllı telefonunuzu kablo ihtiyacı olmadan şarj eder.**

SADECE ONAYLI UYGULAMALAR MİRRORLİNK®, APPLE CARPLAYTM VEYA ANDROİD AUTO (2017 YILI İÇERİSİNDE) DURUMA GÖRE ARAÇ DURURKEN VEYA SÜRÜŞ HALİNDE ÇALIŞABİLECEKLERDİR. ARAÇ HAREKET HALİNDEYKEN, İLGİLİ UYGULAMALARIN BAZI FONKSİYONLARI YASAKLANIR. AKILLI TELEFONUNUZ ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ OLARAK ERİŞEBİLECEĞİNİZ BAZI İÇERİK TÜRLERİ ÜCRETLİ MİRRORLİNK®, APPLE CARPLAYTM VEYA ANDROİD AUTO ONAYLI EŞDEĞER BİR UYGULAMAYA ABONE OLMANIZI GEREKTİRİR. Mirror Screen fonksiyonu duruma göre MirrorLink® teknolojisi ile (MirrorLink® uyumlu Android, BlackBerry ve Windows Phone telefonları için), veya Apple CarPlayTM ile (iOS altındaki telefonlar için), veya Android Auto ile (Android altındaki telefonlar için) çalışır; ancak bunun için operatörünüz ile internet erişimi de içeren bir telefon tarifesine abone olmanız gereklidir. Daha ayrıntılı bilgi için http://services.peugeot.fr/decouvrir-mirror-screen/ site içeriğini inceleyin.

** Versiyonlara göre standart, opsiyon veya mevcut değil – Sadece Qi standart uyumlu cihazlarda endüksiyon ile şarj

PREMIUM FOCAL® HI-FI SİSTEMİ

focal

Premium FOCAL* Hi-Fi sisteminde favori müziğiniz çalarken konforlu spor koltuklarda sürüş sevkinin zirvesine çıkacaksınız. Özel FOCAL® teknolojili 10 hoparlörlü sistem araç içinde saf ve canlı bir akustik ambiyans elde etmenizi sağlar. 35 yıldan uzun deneyime sahip Fransız akustik uzmanı FOCAL®, ilk kez bir seri üretim otomobil için müzik sistemi tasarlamıştır.

  • High-fidelity (Hi-Fi) Woofer–Mid-Range Hoparlörleri: Polyglass teknolojisi ile dengeli ve keskin sesler.
  • TNF Tweeter Hoparlörleri: Alüminyum ters kubbe teknolojisi, sesi optimum şekilde ayırarak detaylı tiz sesler verir.
  • Subwoofer: Power FlowerTM 200 mm üçlü bobbin teknolojisi basların dinamik performansını arttırır.
  • Active 12 kanal/515 watt amfi:Hibrid AB/D sınıfı teknoloji yüksek frekanstaki sinyaller için zenginlik verirken bass sesler için de gerçek gücünü ortaya koyar.