/image/70/8/exalt.37708.jpg

İÇ KONFOR

İster sürücü, ister yolcu olsun, Peugeot EXALT konsept’in içine giren herkes kendine özel bir konuk severlik ve eşsiz bir konforla karşılaşır.

PEUGEOT i-COCKPIT

/image/71/6/exalt_interieur.37716.jpg

Peugeot i-Cockpit zevk vermeyi hedefleyen yoğun bir sürüş deneyimi sunar. Kompakt ve hem deri hem de yün bazlı bileşik bir kumaş olan “chiné” ile süslenmiş olan direksiyon simidi ve dijital kontrol paneli, daha iyi görüş ve kontrol için sürücünün önüne yerleştirilmiştir. Geniş orta konsoldaki ön panoda iki adet katlanabilir dokunmatik ekran bulunur. Üstteki ekran yerleşik bilgisayara, müzik sistemine ve navigasyon sistemlerine erişim sağlar. İkinci ekran ise otomatik klimalandırma ve Pure Blue sistemine erişim sağlayan daimi bir kontrol göstergesi sunar. Sürüş deneyimini daha da ileriye taşımak için, ön panoya sürücünün tüm yerleşik özellikleri tümüyle kontrol edebilmesine olanak tanıyan dokuz adet buton yerleştirilmiştir.

KOLTUKLAR VE DEKOR

/image/71/7/interior_exalt.37717.jpg

EXALT’ın sunduğu dikkat çekici iç mekan konforu, kabinde kullanılan bir dizi materyali – doğal yün bazlı “chiné” kumaşı, eskitilmiş deri, çıplak çelik ve abanoz – keşfetmenizi sağlar. Kompozit materyalden hazırlanan yuvarlak hatlı koltukların arkalığı doğal yün bazlı “chiné” kumaştan, yan kısımları ise eskitilmiş deridendir.

Dirsek ve kol temas noktalarında ise EXALT, sıcak tonlu ahşapla donatılmıştır. Pencereleri çerçeveleyen kapı panelleri, gösterge paneli ve tavan, doğal yün bazlı “chiné” kumaşla kaplıdır. Bu iki materyal arasında 3D yazıcıyla üretilmiş bir pervaz, ses sisteminin hoparlörlerini gizler. Aracın temas edilmeyen tüm noktalarında çıplak çelik kullanılmıştır.