/image/49/5/peugeot_fractal.37495.jpg

FRACTAL

Peugeot FRACTAL konsept, tüm hislerinizi harekete geçirme becerisine sahip, elektrikli ve şehir tipi bir coupe.

FRACTAL’I KEŞFEDİN

TASARIMCISI SES

i

Karşınızda baş döndürücü Peugeot FRACTAL konsept - tasarımcısı ses olan şehir tipi elektrikli coupe. FRACTAL’in yuvası, şehrin sokaklarıdır. Elektrikli tahrik sistemi sayesinde yakaladığı düşük gürültü düzeyi, aracı modern şehir hayatı için kusursuz kılan dar tekerlek izli Tall&Narrow lastikleriyle daha da pekiştirilmiştir. 

AKUSTİK

i

Peugeot FRACTAL’ın iç ve dış tasarımının kimliği, türünün ilk örneği olan bir işbirliği sonucu ses tasarımcısı Amon Tobin tarafından geliştirildi. Araç şehirle ve çevrenizle tam bir senkronizasyon halindedir. PEUGEOT i-Cockpit® tasarımı, sesi (akustiği) görme ve dokunmayla doğal biçimde harmanlayan benzersiz bir perspektif sunar. Amacı, insanın yakın çevresini anlamlandırmak için başvurduğu bu üç hissi de harekete geçirmektir. 

PEUGEOT i-COCKPIT

/image/49/8/fractal_-_amplification_sensorielle.37498.jpg

İlk olarak 2010 yılında SR1 konsept aracında görücüye çıkan PEUGEOT i-Cockpit®, 208 ile beraber piyasaya sunulduğu 2012 yılından bu yana 1.8 milyondan fazla kullanıcı edindi. PEUGEOT i-Cockpit® içgüdüsel ergonomiyi eşi benzeri görülmemiş bir ambiyansla birleştirerek benzersiz bir deneyim sunar. 

FİKİR DEPOSU

i

Peugeot FRACTAL, yeni tasarım ve üretim süreçlerini keşfe çıkmış bir fikir deposudur. 3D yazıcılarla hazırlanmış parçalar iç döşeme yüzeyinin % 80’inden fazlasını oluşturur. Eko yapmayan malzemeler, kusursuz bileşeni bulmak için kulllanılan bir yöntem olan jeneratif tasarım süreciyle hazırlanmıştır.