/image/08/4/peugeot-onyx-concept-exterior-1-640.44331.257084.jpg

21. YÜZYILIN SÜPER ARABASI

DIŞ TASARIM

Folyolu gövde, malzemelerinin ve renklerinin çarpıcı kontrastıyla uyuşmaktadır. Bir usta tarafından ustaca tasarlanan kanatlar ve kapılar saf bakır tabakadan yapılmıştır. Diğer gövde panelleri karbon elyaftan yapılmış ve mat siyah boyalıdır.

İncelikle havayı kesen cephe, dikey ızgarayı, tam LED ışıklarıyla, yalnızca gerekli olanla sınırlandırılmış yüzey ile birleştirmektedir. Akış daha sonra ayrılır: parça aracın kalbine girer, motora hava tedarik etmek için karoseriye ve yapıya akar.

Arka farlar, Peugeot'nun karakteristik üç far ışık imzasını benimser. Ayrıca, üst ve yan akışları yönlendiren küçük kanatçıklar taşırlar.

İÇ TASARIM

Gövde ve yolcu bölmesi arasında bir arabirim oluşturan kapılar, iki aşamalı hareketleriyle kolay erişim sağlarlar. Açıldığında, dış bakır tabaka iç kapıdan ayrılır, yana doğru birkaç santimetre hareket eder ve daha sonra dönme ekseni etrafında döner.

Yolcu bölmesi, zeminden tavana kadar parlak, doğal bir atmosferde bezenmiştir. Tasarımı, sezgisellik ve malzemeler hakkında düşünmenize izin verir. Vücut gibi, sadece parçaları üretmek ve onlara güç katmak için yararlı olanı koruyarak gereksiz materyalden arındırılmıştır. Keçeden yapılmış, sıkıştırılmış ve gerilmiş olan yolcu bölmesi dikişsiz veya bağlantısız tek parçalı bir bölüm olarak modellenmiştir.

Gösterge tablosu, yeni bir "ahşap" türü olan Newspaper Wood’dan/Gazete Ahşabından yapılmıştır. Bu bölüm, yeni bloklar oluşturmak üzere toplanmış ve sıkıştırılmış eski gazetelerden üretilmiştir.