PEUGEOT 308

 

HER ANIN KEYFİNİ SÜR

PEUGEOT 308: 5 kapılı kompakt hatchback

PEUGEOT 308 kompakt hatchback’i her zamankinden daha iddialı karakteriyle yeniden keşfedin. 

YALIN TASARIM

Yeni "Vertigo Blue" gövde rengiyle zenginleştirilen PEUGEOT 308 cesur, akıcı ve gösterişli bir tasarımla dikkat çekiyor. Etkileyici ön yüzündeki Aslan'ı merkezinde konumlandıran dikey tasarıma sahip damalı ön ızgaraStandart, opsiyonel ve tercihe bağlı olarak sunuluyor , ızgarayla bütünleşen motor kaputuStandart, opsiyonel ve tercihe bağlı olarak sunuluyor  ve dinamik tasarımlı ön tamponStandart, opsiyonel ve tercihe bağlı olarak sunuluyor  ile güçlü ve hareketli bir görünüm sergiliyor.

TAM LED ÖN FARLAR 

PEUGEOT 308, full ledStandart, opsiyonel ve tercihe bağlı olarak sunuluyor  farlarının karakteristik ışık imzası, hem geceye hem de gündüze ait özgün görünüm sunuyor. LED şerit sinyallerininStandart, opsiyonel ve tercihe bağlı olarak sunuluyor  ve LED sis farlarınınStandart, opsiyonel ve tercihe bağlı olarak sunuluyor  zarafeti kullanılan ileri teknolojiyi gözler önüne seriyor. 

STOP LAMBALARI

TAKİP ETTİRİR

 

Arkadan bakıldığında hemen fark edilen markanın modern üç pençeli ışık imzası, büyüleyici bir görünüm sergiliyor.

İÇ TASARIM

ZARİF BİR İÇ MEKAN

 

Sınıfının en iyisi döşemeleri ve yüksek kaliteli kaplamalarıyla PEUGEOT 308’in zarif ve göz yormayan iç mekanının büyüsüne kapılın.

KONFOR

HER ŞEYDEN ÖNCE KONFOR

 

Hem önde hem de arkada özenle tasarlanan ergonomik koltuklar son derece rahat bir oturuş sunarken PEUGEOT 308 ile yolculuk her zamankinden daha da büyük bir keyfe dönüşüyor.

PANORAMİK CAM TAVAN

GÖZ ALABİLDİĞİNE HUZUR

 

Hem ön hem arka koltuktaki yolcuları kapsayan genişlikte tasarlanan ve güneşliğiyle ekstra konfor sunan sabit panoramik cam tavanlaStandart, opsiyonel ve tercihe bağlı olarak sunuluyor  huzurlu ve konforlu bir yolculuğun keyfini sürebilirsiniz.

EŞSİZ BİR SÜRÜŞ DENEYİMİ

PEUGEOT 308'in tamamen sürüş hislerinizi canlandırmak için tasarlanan dünyasında yerinizi alın.
Parlak 7 inç kapasitif dokunmatik ekran sayesinde daha çevik ve sezgisel bir sürüş deneyimi keşfedeceksiniz.

 

YENİ DİJİTAL GÖSTERGE PANELİ  
Yeni dijital göz hizası gösterge paneli sayesinde, sürüşle ilgili tüm bilgiler görüş alanınızda görüntülenir. Gözlerinizi yoldan ayırmadan navigasyonu takip etmenize olanak tanıyan ekran dahil olmak üzere, mevcut 6 ekran modundan birini seçerek sürüş deneyiminizi kişiselleştirebilirsiniz.  
BAĞLANABİLİRLİK 
TomTom Hizmetleri’nden anlık trafik ve riskli alan bilgilerini içeren online navigasyon paketi sayesinde, rotanızı 7 inç kapasitif dokunmatik ekranda veya dijital gösterge panelinde takip edin TomTom® hizmetleri, yolculuğunuzla ilgili önemli bilgileri anlık olarak ekranınıza yansıtır: anlık trafik bilgisi, benzin istasyonları, otoparklar, hava durumu, bulunduğunuz bölgedeki aramalar ve riskli bölgeler (yerel mevzuata bağlı olarak). Bütün bu hizmetlere 3 yıl süreyle üyeliğiniz bulunur ve bu süre sonunda üyeliğinizi uzatabilirsiniz (ücrete tabidir) .
Mirror Screen Mirror Screen işleviyle akıllı telefon uygulamalarınızı dokunmatik ekrana yansıtabilirsiniz. Mirror Screen işlevini, anlaşmalı olduğunuz bir GSM operatörünüz ve internet bağlantınız olması şartıyla, Android Auto (Android akıllı telefonlar için), Apple CarPlayTM (iOS kullanan akıllı telefonlar için) veya Mayıs 2021 tarihine kadar MirrorLink® teknolojisi (MirrorLink® ile uyumlu ve sadece"PEUGEOT Connect Radio" cihazı ile bağlantılı Android akıllı telefonlar için) ile kullanabilirsiniz. Araç hareketsiz haldeyken veya seyir halindeyken yalnızca bu üç onaylı uygulama uygunluk durumuna göre çalışır. Seyir halindeyken, söz konusu uygulamaların bazı özellikleri kullanım dışı kalır. Akıllı telefonunuzdan ücretsiz olarak erişebildiğiniz bazı içerik türleri, bunlara eşdeğer olan onaylı bir Android Auto, Apple CarPlayTM veya MirrorLink® uygulamasına ücretli üyelik gerektirebilir. Daha fazla bilgi için ülkenizin PEUGEOT sayfasını ziyaret edin  işlevi ile akıllı telefonunuzdaki uyumlu uygulamaları doğrudan kapasitif dokunmatik ekrana aktarabilirsiniz.  
DUYGULARINIZI HAREKETE GEÇİRİN 
Denon Hi-Fi paketinin Versiyona göre opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir hassas ve doğal ses kalitesiyle yolculuklarınıza keyif katın.
Hızlanma duyarlılığı veya motor sesi gibi belirli ayarları kontrol eden ve daha sportif bir sürüş sevenlerin hislerini şımartan Driver Sport Pack’i GT ve GT Pack versiyonunda standart olarak sunulur etkinleştirerek sürüş deneyiminizi zenginleştirin.  

YÜKSEK VERİMLİ MOTORLAR

Doğa ile dost verimlilik


Üst düzey performans ve yalın bir sürüş keyfini doğa ile dost bir biçimde sunan PEUGEOT 308, yeni nesil PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlarıyla donatılıyor. Motor seçeneğine bağlı olarak PEUGEOT 308, hızlı ve akıcı vites geçişlerine sahip EAT8 otomatik şanzımanla sunuluyor.

PEUGEOT 308’in Adaptif Hız Sabitleyici, Aktif Güvenlik Freni Freinage d’urgence automatique, Mesafe Uyarısı veya Aktif Kör Nokta Uyarısı gibi son teknoloji sürücü destek sistemleri Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir sayesinde gönül rahatlığıyla yola çıkın.  
Uzun yolculuklar için Hız Sınırı Tanıma ve Hız Önerisi, Otomatik Akıllı Far Yardımı ve Aktif Şerit Takip Sistemi dahil olmak üzere son teknoloji donanımlardan Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir faydalanın.
Visiopark1 Versiyona göre opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir veya Park Assist Versiyona göre opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir sayesinde kompakt hatchback otomobilinizle park etmek daha da kolaylaştı.

 

ADAPTİF HIZ SABİTLEYİCİ SİSTEM

Bu sistem Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir, güvenli bir takip mesafesini korumak için, motor frenini ve fren sistemini kullanarak, araç durana kadar (otomatik şanzımanlı araçlarda) veya araç 30 km/sa hıza ulaşana kadar (düz şanzımanlı araçlarda) aracın hızını öndeki aracın hızına otomatik olarak uyarlar.

AKTİF GÜVENLİK FRENİ

Aktif Şehir İçi Fren Çarpışma riski uyarılı otomatik acil fren. Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir  sistemi, frenlemeyi etkileyen bir araçtır.
Mesafe Uyarısı işlevi, sürücüyü, aracının öndeki araçla veya yoldaki bir yaya ile çarpışma riski altında olduğu konusunda uyarır.
Aktif Güvenlik Freni, sürücü yeterince hızlı tepki vermezse ve fren yapmazsa uyarıyı takiben müdahale eder.
Sürücünün herhangi bir müdahalesi olmadan aracın hızını azaltarak çarpışmaların önlenmesine veya şiddetinin sınırlandırılmasına yardımcı olur.

ŞERİT TAKİP UYARI SİSTEMİ

Şerit Takip Uyarı Sistemi Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir, kesikli ve düz yol çizgilerini takip eden ve araç istemsiz olarak bu çizgileri aştığında tespit eden bir kamera kullanır. Böyle bir durumda sistem, direksiyon simidini kontrol ederek aracın yörüngesini düzeltir.

TRAFİK İŞARETİ TANIMA

Bu sistem Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir, ön camın üstüne monte edilen bir kamera kullanarak hız sınırı ve hız sınırı sonu işaretlerini otomatik olarak algılar ve okur.
Hız sabitleyiciyi veya hız sınırlayıcıyı kullanırken, sistem aktif olsun veya olmasın, önerilen hızı, kamera tarafından okunan hız olarak otomatik olarak kaydetmek isteyip istemediğinizi sorar.

KÖR NOKTA UYARI SİSTEMİ

Ön ve arka tamponlarda bulunan ultrason sensörleri sayesinde,  Kör Nokta Uyarı sistemi Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir sürücüye, sol veya sağ şeridinde kör noktasında kalan bir aracın olduğunu bildirir. 

VISIOPARK 1

Visiopark 1 sistemi Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir ile PEUGEOT 308’iniz, kompakt hatchback otomobilinizin yakın çevresini dokunmatik ekran aracılığıyla görmenize olanak tanıyan bagaj kapağındaki 180º’lik bir video kamera ile donatılmıştır. Park yardım sensörleri, aracın üstten görünümüne ek olarak bilgi sağlar. 

OTOMATİK FAR DEĞİŞİMİ

PEUGEOT 308, ön camın üst kısmında bulunan ve ışık kaynaklarını analiz eden bir kamera ile donatılmıştır. Bu sistem Versiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur ya da mevcut değildir, aydınlatma koşullarına ve yoldaki diğer araçlara bağlı olarak uzun ve kısa farlar arasında otomatik olarak geçiş yapar. Böylece, uzun farları kullanma sürenizi optimize ederek daha fazla güvenlik sağlar.
İNTERNETE BAĞLI HİZMETLER

MYPEUGEOT® UYGULAMASI

Ücretsiz MyPeugeot®Mobil ağa erişim olmakla birlikte ve varış noktasına göre kullanılabilir  uygulaması üzerinden, hesaplarınızla senkronize edilmiş gerçek zamanlı kişiselleştilmiş hizmetlerden yararlanın:

 

  • Aracınızın durumunu (etkinlik verileri, konum) takip edin.
  • Aracınızın bakım ve servis gereksinimlerini yönetin.

BUSINESS

PEUGEOT 308

PEUGEOT dijital i-Cocpkit® donanımlı PEUGEOT 308’i keşfedin. Benzersiz bir sürüş deneyimi ve olağanüstü verimliliğiyle, ticari müşterilerin taleplerini karşılamak için tasarlandı.

 

     *İletişimde kullanılan görseller ile kampanyanın geçerli olduğu versiyonlar farklılık gösterebilir.