Expert Van

Expert - 05

PEUGEOT Expert Van

144g i

5.5l i

TEKNİK ÖZELLİKLER

Yeni Peugeot Expert'in boyutları ve motorları hakkında bilgi alın.

Versiyonlar

YENİ NESİL ARAÇ PLATFORMU

Expert - 06

PEUGEOT Expert, binek modellerinde büyük başarılara imza atan yeni nesil “Etkin Modüler Platform” (EMP2) şasi yapısını, ticari araç kullanıcılarının da beğenisine sunmaktadır. Yüksek dayanımlı hafif metal alaşımlar kullanılarak üretilen bu platformla beraber gelen avantajlar:

Verimlilik
Aracın hafifliği sayesinde, sınıfının en düşük yakıt tüketim değerleri ile CO2 emisyonlarını sunmasına olanak vermektedir.

Modülerlik
PEUGEOT Expert, modüler platformu sayesinde 3 farklı uzunlukta üretilmektedir: Kompakt, Standart ve Uzun. Yeni platform eller serbest sürgülü yan kapılar* ve Moduwork* banket seçeneğine olanak vermektedir.

Konfor
Üstün sürüş konforu, yüke bağlı değişken amortisörlü süspansiyon, örnek yol tutuşu, dinamizm ve yüksek manevra kabiliyeti direksiyon başında kullanım zevkinizi arttıran önemli değerlerdir.

Güvenlik
PEUGEOT Expert, yolculuklarınızın azami güvenlik içinde geçmesi için çok sayıda sürüş yardımıyla donatılmıştır

BlueHDi MOTORLAR

/image/54/9/mot_2014_201_fr_img.151549.jpg

Expert yeni nesil BlueHDi motorlarıyla sınıfının en düşük yakık tüketimini sunarken aynı zamanda yüksek performans da sağlıyor.

Yeni Peugeot Expert ile Euro 6 emisyon değerlerine uyumlu ileri teknolojik çözümleri sınfının en ekonomik yakıt tüketimiyle birleştiren BluehDi dizel motor seçenekleri sunulmaktadır. Scr (Selektif Katalitik İndirgeme) ve katkılı fAP (Partikül filtresi) sistemlerini özel olarak buluşturan BluehDi teknolojisi, partikül filtrelerin nOx'lerin (azot oksit) % 90’ın üzerinde azaltılmasını, cO2 emisyonlarının ve yakıt tüketiminin minimize edilmesini sağlamaktadır.

PEUGEOT Expert, özellikle minimize edilen tüketimleri ve 20.000 km veya 1 yıllık bakım aralığı sayesinde rekabetçi bir kullanım maliyetinden yararlanmaktadır.

Motor Seçenekleri YAKIT TÜKETİMİ (L/100km) CO2 (g/km)
Şehir içi Şehir dışı Karma
BlueHDi 115hp S&S 6 ileri manuel 5,5 4,9 5,1 133
BlueHDi 120hp 6 ileri manuel 6,0 5,2 5,5 144

BlueHDi TEKNOLOJİSİ

Peugeot’nun Euro6 dizel motorlarından olan BlueHDi’ın en önemli özelliği çevreyi korurken düşük yakıt tüketimi sunması ve performanstan ödün vermemesidir.

BlueHDi teknolojisinin bir parçası olan SCR katalitik konvertör sayesinde NOx emisyonları %90 oranında, partikül emisyonları %99,9 oranında azalırken, CO2 emisyonları da optimize edilmiş ve sınıfının en çevreci motoru oluşturulmuştur.