SKIP TO CONTENT
Yeni 308

YENİ PEUGEOT 308

Hiç şüphesiz sınıfının en iyisi olan Yeni PEUGEOT 308 keskin baştan çıkarıcılığı, güçlü karakteri ve dinamizmi ile senii büyüler. 
Her anı özel kılmak için, araç içi deneyimini güçlendiren yeni PEUGEOT i-Cockpit®'in yenilikçi ve ödüllendirici teknolojilerine güvenebilirsin.
Verimliliği ve performansı en iyi şekilde birleştiren sürüş konforu için, benzinli veya dizel motorlardan birini tercih edebilirsin.
TASARIM

KESKİN BAŞTAN ÇIKARICILIK

İlk bakışta, ürün serisinin doğal olarak en iyisi olan yeni PEUGEOT 308'in keskin baştan çıkarıcılığı seni şaşırtır. Bu model ile, markanın tarih ve hiper-modernliği birleştiren zamansız kimliği olan yeni PEUGEOT arması ilk kez tanıtılmıştır. Güncel tipografiye sahip bu amblem, heybetli bir şekilde radyatör ızgarası üzerinde yer almaktadır. Kaput üzerinde ise 308 monogramı, yenilenmeyi işaret eden bir ön kısım ile sunulmuştur. 

CESUR ORANLAR

Yeni PEUGEOT 308'in şaşırtıcı silueti her açıdan dinamiktir. Cesur oranlara sahip atletik ve net çizgileri güçlü karakterini vurgular:

 • Büyük ızgarasının iddialı dikey tasarımını uzun bir kaput tamamlar.
 • Aracın arka kısmı kaslı ve güçlü bir görünüme sahiptir ve aerodinamiği alçaltılmış tavan hattı ile güçlendirilmiştir. Görünüm olarak daha büyüktür ve tekerlekleri üzerinde sağlam bir profil sergiler.
 • Şık ve akıcı profili, aracın atletik hatlarını ortaya çıkarır.

ÖN FARLAR

Ultra kompakt ön simgesel aydınlatma tasarımı kesinlikle modern ve teknolojiktir. İnceliği güçle birleştiren ön farlar, Yeni PEUGEOT 308'in dinamiklerinin ve kimliğinin bir yansımasıdır. 
Keskin ve ince, LED teknolojisineStandart olarak mevcuttur  veya PEUGEOT Matrix LED Teknolojisine sahiptirGT versiyonunda mevcuttur   ve ön tampon üzerinde diş biçiminde yer alan LED gündüz farları markanın ışık imzasını tamamlar.

ARKA LAMBALAR

Teknolojik ve modern arka simgesel aydınlatma Full LED ultra kompakt farlardanVersiyonlara göre standart olarak mevcuttur  veya Aslan Pençesi özel aydınlatma sergileyen Full LED 3D farlardanGT versiyonunda standart olarak mevcuttur  oluşur.
SÜRÜŞ KABİNİ

TEKNOLOJİK RUH

Kesinlikle ergonomi ve sezgisel olan Yeni PEUGEOT i-Cockpit®, araç içinde geçirdiğin zamanı kaliteli bir zamana dönüştürmek için özenle tasarlanmış tüm özelliklere kolay erişim sağlar.

PEUGEOT i-Cockpit®, paylaşımlı bir araç içi deneyimi sağlamak için yolculara yüksek düzeyde erişim sunar:

ERGONOMİYE HİZMET EDEN TASARIM VE TEKNOLOJİ

 • Sürücü için gerekli tüm bilgiler yeni gösterge panelinde görüntülenir.
 • Göz hizasında bulunan bu panel, yerleşik bir 10 inçlik dijital ekran ile sunulur. GT versiyonunda, i-Cockpit® 3D ile üçüncü boyuta geçiş yapar. 
 • Tamamen yapılandırılabilir ve özelleştirilebilir, gösterge paneli çeşitli ekran modlarına sahiptir (Navigasyon, Radyo/medya, Sürüş yardımı, vb.). 

BİR AKILLI TELEFON GİBİ

 • 10 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran tamamen ve kolayca özelleştirilebilir, widget'lar veya kısayollar içeren çok pencereli bir ekranın görüntülenmesine olanak sağlar, kullanımı çok kolaydır ve bir tablete benzer şekilde duyarlıdır.
 • Yeni PEUGEOT 308, tamamen yapılandırılabilir sanal i-toggle'ları yarattıAllure seviyesinden itibaren mevcuttur . Orta ekranın karşısına yerleştirilmiş olan bu işlevler, segmentinde benzersiz olan estetik ve teknolojiyi sunar. 
 • Her i-toggle tuşu, orta ekran üzerinde yer alan bir favori eylem (seçilen varış yeri, klima ayarı, telefonun kişi listesindeki favori kişi, radyo istasyonu, uygulama başlatma vb.) için özelleştirilebilen bir dokunmatik ekran kısayoludur.

YENİ ORTA KONSOL

 
 • Özenli tasarımıyla orta konsol üzerinde sürücü tarafında aracın tüm dinamik kontrollerini bir araya getiren bir kemer bulunur. 
 • Kemer, kablosuz akıllı telefon şarjı için tasarlanmış olan özel alana kadar uzanırVersiyona göre standart veya opsiyon olarak sunulur . Böylece, yolcuların kullanımına açık olan konsolun geri kalanı tamamen saklama alanlarına ayrılmış durumda kalır: 2 adet bardak taşıyıcı, kolçağın altında geniş bir saklama alanı dahil 34 litreye kadar saklama alanları. 

ANLIK KONFOR

 • Her sürüş modu için LED ortam aydınlatmasını8 renk arasından seçme olanağı  tercihlerine göre özelleştir.
 • Huzur içinde yolculuk yapın. AQS (Air Quality System), tek başına hava devridaimi işlevinin etkinleştirilmesini sağlar.  Bir hava işleme sistemi olan Clean CabinGT versiyonunda mevcuttur  ile tamamlanır.  Hava kalitesi, orta dokunmatik ekranda görüntülenir.
 • IsıtmalıVersiyona bağlı opsiyon olarak sunulur  ve 8 adet pnömatik cebe sahip ön koltukların ergonomisinin ve konforunun keyfini sür. Koltuklar AGR (Alman sırt sağlığı etiketi) etiketini taşır.
TEKNOLOJİ

HAYALLERİNİZDEKİ SÜRÜŞ KEYFİ

Yeni PEUGEOT 308, özellikle konforunuzu ve güvenliğinizi artırmak için çok sayıda sürüş ve manevra yardımı ile donatılmıştır:

Ve aşağıdakiler sayesinde yarı bağımsız sürüş için sana destek olur:

ŞARJ EDİLEBİLİR HİBRİT ARACIN AVANTAJLARI

TASARRUFLAR

Kullanımda birçok kazanım sağlar:

 
KULLANIM KOLAYLIĞI
MOTORLAR
MOTORLAR

Yeni PEUGEOT 308, tamamı Stop&Start işlevi ile donatılmış, CO2 içeriği bağlamında en yeni nesil €6 motorlarlayakıt tüketiminde tasarruf, sürüş keyfi ve üst düzey performans sunan motor tipleri  donatılmıştır.

 

Benzinli versiyonda , 1,2L'lik 3 silindirli motorlar:

 

Dizel versiyonda , 1,5L'lik 4 silindirli motorlar:

 

MENZİL VE ŞARJ

Yeni Peugeot 308 HYBRID'in lityum iyon aküsünün menzili, WLTPWLTP onayı bekleniyor (Worldwide harmonized Light vehicles Test Procedures)  onay protokolüne göre Elektrikli modda 60 km'ye kadar seyahat etmenize olanak sağlar.

 

WLTP protokolü, aracın gerçek kullanımına bağlı olarak, kullanıcılara, menzil değerleri konusunda daha kesin ve gerçekçi bir bakış açısı sağlar

BAĞLI HİZMETLER
MYPEUGEOT® 

ARACINIZA BAĞLI KALIN

 

Ücretsiz ve zorunlu olan MyPeugeot® uygulamasımobil ağa erişim olması koşuluyla ve varış noktasına bağlı olarak kullanılabilir  aracını bağımsız bir şekilde yönetmene olanak tanır. Tüketiminizi gerçek zamanlı olarak kontrol et, bakım süreçlerini uygun gördüğün şekilde yönet, aracınla ilgili tüm gerekli belgeleri elinde bulundur ve akünün şarj işlemlerini ve yolcu kabininin ön koşullandırmasını kolay bir şekilde yönetYeni PEUGEOT 308 hibrit için. .