PEUGEOT e-LEGEND KONSEPT - OTONOM MANİFESTO

/image/05/4/peugeot-e-legend-1809heme502-small.455054.jpg

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT’le birlikte PEUGEOT Markası için amaç, % 100 otonom, elektrikli ve bağlı otomobil deneyimini artırmak ve geliştirmektir.

ZAMANDAN KAZANIN

/image/05/9/peugeot-e-legend-1809heme319-small.455059.jpg

 Kullanıcılara dört sürüş modunda da özelleştirilmiş, sürükleyici bir sürüş deneyimi sunabilmek adına sizinle bağ kurabilen i-COCKPİT* yepyeni özelliklerle donatıldı. Günümüzde sürekli yoğun bir temponun içerisindeyiz. Bu yüzden kendimiz için ayırdığımız kısa bir zaman, elimizdeki en değerli şey olabilir. Bu noktada sürücüsüz yolculuk, kendimiz için aradığımız bu zamanı bize vererek paylaşılacak yeni deneyimler yaratacak.

SÜRÜŞ MODLARI

/image/05/7/peugeot-e-legend-1809heme327-small.455057.jpg /image/05/6/peugeot-e-legend-1809heme324-small.455056.jpg

Kullanıcılara dört sürüş modunda da özelleştirilmiş, sürükleyici bir sürüş deneyimi sunabilmek adına sizinle bağ kurabilen i-COCKPİT* yepyeni özelliklerle donatıldı. Günümüzde sürekli yoğun bir temponun içerisindeyiz. Bu yüzden kendimiz için ayırdığımız kısa bir zaman, elimizdeki en değerli şey olabilir. Bu noktada sürücüsüz yolculuk, kendimiz için aradığımız bu zamanı bize vererek paylaşılacak yeni deneyimler yaratacak.

İKİ OTONOM SÜRÜŞ MODU

SOFT: Dijital ekranlar ve bilgilendirme arayüzleri ile iletişiminiz minimuma indirilir.


SHARP: Sosyal ağlarınız ve günlüğünüz gibi dijital aktivitenize maximum erişim sağlanır. 

MANUEL MODLAR

LEGEND: “Cruising” mod, 504 Coupé'nin üç kadranını ve dijital ögelerle zenginleştirilmiş ahşap görünümünü üç farklı ekranla geri getiriyor. 

BOOST: Güçlü, elektrikli motor sayesinde son derece dinamik ve coşku dolu bir sürüş deneyimi. Tek bir ekrana yansıtılan yolculuk planı ile yola koyulabilirsiniz.

Otonom sürüş modunda, PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT'ün iç yapısı “drive-by-wire” teknolojisi sayesinde rahatlıkla adapte oluyor. Direksiyon simidi, 49 inçlik ekranı tamamen serbest bırakarak ses çubuğunun altına katlanır, ön koltuklar eğilir ve yan kolçaklar otomatik olarak katlanır. Bunun yanı sıra geniş depolama alanı ve akıllı telefonlar için bir indüksiyon şarj yuvası açarken, ana kontrollere sürücü koltuğuna yerleştirilmiş orta konsol üzerinden erişilebilir.

Kullanıcılar, sevdikleri eğlenceli aktivitelerinden faydalanabilirler: Dahili video oyun konsolunda oyun heyecanı ya da kavisli ana ekranında veya güneşlik ekranında bir film keyfi yapmak.

%100 ELEKTRONİK TRANSMİSYON

/image/05/5/peugeot-e-legend-1809heme300-small.455055.jpg

PEUGEOT MARKASI’nın enerji dönüşümü konusundaki vizyonunun bir göstergesi olarak PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT %100 elektronik şanzımana sahiptir. 100 kWh kapasiteli batarya tarafından beslenen Peugeot e-Legend Concept’te 340 kW güç ve 800 Nm tork üreten motor yer alııyor. Söz konusu elektrikli sistem 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyeden daha kısa sürede tamamlama imkanı sunarken 220 km/s maksimum hıza imkan tanıyor. Gelişmiş bataryalar WLTP normuna göre 600 km’ye kadar menzile imkan tanırken 500 km’lik menzil için sadece 25 dakika şarj süresi yeterli oluyor.

SES VE BAĞLANTI

Peugeot e-Legend Concept, yapay zeka teknolojilerinde lider olan SOUNDHOUND Inc.® işbirliği ile otonom sürüş için uygun, sesli komut özelliğine sahip kişisel asistanını kullanıma sunuyor. Bu sayede, sadece tek bir sözünüzle sürüş modunu değiştirme, kapıları kilitleme ve sevdiğiniz müzik listesini dinleyebilirsiniz. Sistem, PEUGEOT Tasarım Direktörü Gilles Vidal’ın dijitalleştirilmiş sesini kullanırken, tam 17 dili algılayabiliyor. Sesli komut sistemi adapte edilmiş üretim sınıfındaki araçlarımız ise 2 yıl içerisinde piyasaya sunulacak.

/image/05/8/-dsc8312-small.455058.jpg

PEUGEOT ve FOCAL, standartları ve inovatif çözümleri bir araya getirerek geleceğin eşsiz ses deneyimini yaratmak için birlikte çalışıyorlar.
Kaynak ne olursa olsun, FOCAL® akustik mimarisi parçanın en iyi şekilde oynatılmasını sağlar. Yerleşik ses sistemlerinin geleceğini değerlendiren PEUGEOT E-LEGEND CONCEPT'te yer alan sistem, iki yeni ses fonksiyonu sunmak için özel olarak tasarlanmıştır:

Diğer kullanıcılar müzik dinlerken fonksiyonların yanında sadece haritaya navigasyon mesajları göndermenizi sağlayan “mapping”,

 “Zoning” ise diğer yolcuları rahatsız etmeden her bir yolcuya dinlemek istediği içeriği kişiselleştirme imkanı sunuyor.