COVID19 Bilgilendirme Metni Daha fazlası

PEUGEOT e-LEGEND KONSEPT - SINIR TANIMAYAN GT

/image/06/0/peugeot-e-legend-1809heme402-small.455060.jpg
/image/06/0/peugeot-e-legend-1809heme402-small.455060.jpg

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT, markasının DNA'sını, otomotiv endüstrisindeki en ileri teknolojilerle mirasını birleştirerek vurguluyor.

SPOR VE ÇARPICI GÖRÜNÜŞ

/image/06/1/peugeot-e-legend-1809heme202-small.455061.jpg

Otonom bir araba için coupé silueti seçimi sürüş deneyimlerini, modern unsur, çok gerçekçi boyut ve orantıları kullanarak artırır. Yeni elektrikli platformların ortaya çıkışı, termal yanmalı motorun teknik kısıtlamalarını ortadan kaldırarak tasarımcılara bir dizi olanak sunuyor.

PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT teknolojik vizyonunu şekillendirmek için, markanın mirasından yararlanıyor. 504 Coupé:  Mirasına kulak veren, zevkli bir aracın temalarının yeniden yorumlanması. Aerodinamik, sportif, çekingen, şehvetli bir siluet, geniş pencereler ve arka aksa doğru eğimli bir kabin.

Ön tarafta, 3 pençeli görsel imza ve 504 Coupé'nin 4 farlı tasarımını andıran iki çift modül sayesinde otomobilin çehresi ortaya çıkıyor.

Teknik bölge farların altında bulunuyor ve tüm sürüş yardımları bu bölgeden kontrol ediliyor.

Ön maskenin tamamı ön kanatlara yerleştirilmiş ve krom görünümlü paslanmaz çelik tamponlara karşı bir siyah alüminyum kiriş ile bölündü.

PEUGEOT’nun görsel imzası olan 3 pençeli stoplar aynı zamanda teknolojik birçok işlevi de beraberinde sunuyor. 

Üçüncü fren lambası arka ekranın üst kısmında tüm genişliği ile yer alıyor ve ışığı arka ekrana yansıtan çoklu reflektör sistemi ile çalışıyor.

/image/06/5/peugeot-e-legend-1809heme102-small.455065.jpg

Kenarlar, PEUGEOT 504 Coupé'nin metal/cam oranından ilham alınarak hazırlanmış ve alt kısımda bol miktarda camdan oluşan teknik platformun bir uzantısı da dahil olmak üzere üç farklı katmandan oluşturulmuştır. Bu geniş camlı yüzeyler, PEUGEOT e-LEGEND CONCEPT'in yolcu bölmesini ışıkla aydınlatır. Çamurluk tasarımı, negatif boşlukla hareket eder, içeri doğru genişler ve ön kemerlere hava kanalları eklenir. Kelebek camının altındaki dışardan görünen ekran, kullanıcıya kişiselleştirilmiş bir karşılama mesajını ve şarj seviyesini ve otomobilin otonom modunda çalıştığını gösterir. Dokunmatik kapı açma kontrolü, yan cama gizlenmiştir.

Kaporta çok yumuşak ve zarif şampanya tonlarında gri bir yüzeye sahip.

Dış aydınlatmaya bağlı olarak renk, tüm çehresini yansıtan kromdan, parlak bronz metal kaplamaya dönüşüyor.

Kullanılan prosedür, üst segment parfüm markalarının şişelerine uygulanan prosedürle benzerlikler taşıyor.

/image/06/7/peugeot-e-legend-1809heme603-small.455067.jpg

19 inç çaplı jantlar ve MICHELIN® lastikler...

YÜKSEK MALZEME KALİTESİ

Tasarımcılar, parlak ve zarif bir yolcu bölümü oluşturmak için soğuk dijital yüzeyleri dengeleyen sıcak malzemeleri seçti. Tüm dijital ortama uygun, doğru bir kontrast!

Kadife büyük dönüşünü yapıyor, en üst kalitede vücut buluyor: Pürüzsüz ve çok hoş bir dokuya sahip olan ipek kadife, daha geniş bir yelpazede imalat seçenekleri sunan modern dokuma tekniğiyle ustaca bir araya getirildi. Kadife rengini anımsatan parlak bir iplikten dijital ortamda PEUGEOT E-LEGEND CONCEPT için özel olarak dokundu. Bu materyal aynı zamanda PEUGEOT 3008 ve 5008'de de kullanılıyor.

Üst kısımlar ve kapı eşikleri, ortağımız HERVET MANUFACTURIER® tarafından paldao ağacından yapılmıştır. Yenilenebilir ormanlardan elde edilen bu egzotik ağaç, 1960'ların gül ağacı veya abanozdan yapılmış mobilyalarını hatırlatıyor. Bu ahşabın koyu renkli taneleri, koltukların ve döşeme kaplamasının turkuaz mavisini ortaya çıkarıyor. Bu modern ahşap, PEUGEOT 3008, 5008 ve 508'in GT versiyonlarının gösterge panellerini hatırlatıyor.