PEUGEOT ONYX KONSEPT - TASARIM

/image/08/4/peugeot-onyx-concept-exterior-1-640.44331.257084.jpg
/image/08/4/peugeot-onyx-concept-exterior-1-640.44331.257084.jpg

21. YÜZYILIN SÜPER SPOR OTOMOBİLİ

DIŞ TASARIM

Gövde geçişleri, malzemelerinin ve renklerinin çarpıcı kontrastıyla uyuşmaktadır. Ustaca tasarlanan kanatlar ve kapılar saf bakır tabakadan yapılmıştır. Diğer gövde panelleri karbon elyaftan yapılmış ve mat siyah boyalıdır.

İncelikle havayı kesen ön bölüm, dikey ızgarayı LED ışıklarıyla birleştirmektedir. Hava akışı daha sonra ayrılır: motora hava tedarik etmek için aracın kalbine girer ve gövde üzerinden arkaya doğru akar.

Arka farlar, Peugeot'nun karakteristik “Arslan pençesi” imzasını sunar. Ayrıca üst ve yan akışları yönlendiren küçük kanatçıklar taşırlar.

İÇ TASARIM

Gövde ve yolcu bölmesi arasında bir arabirim oluşturan kapılar, iki aşamalı hareketleriyle kolay erişim sağlarlar. Açıldığında, dış bakır tabaka iç kapıdan ayrılır, yana doğru birkaç santimetre hareket eder ve daha sonra dönme ekseni etrafında döner.

Yolcu bölmesinde, zeminden tavana kadar parlak, doğal bir atmosfer yaratılmıştır. Tasarımı, sezgisellik ve malzemeler hakkında düşünmenize izin verir. İç tasarım, sadece yararlı olanı koruyarak gereksiz materyalden arındırılmıştır. Keçeden yapılmış, sıkıştırılmış ve gerilmiş olan yolcu bölmesi dikişsiz veya bağlantısız tek parçalı bir bölüm olarak modellenmiştir.

Gösterge tablosu, yeni bir "ahşap" türü olan Gazete Ahşabından yapılmıştır. Bu bölüm, yeni bloklar oluşturmak üzere toplanmış ve sıkıştırılmış eski gazetelerden üretilmiştir.