PEUGEOT i-TRAVELLER KONSEPT - BAĞLANTI

traveller i-lab2

PEUGEOT i-TRAVELLER KONSEPT - BAĞLANTI

Peugeot Traveller i-Lab konsepti her şeyi çok kolay ve modern hale getiriyor. En yeni kabin içi teknolojisiyle donatılarak gündelik hayatınızı dönüştürüyor.

YOLCU DENEYİMİ

/image/73/8/peugeot_travellerilab_1602at011_640x480.37738.jpg
/image/73/9/peugeot_travellerilab_1602at012_640x480.37739.jpg

Eskiden servis aracı seyahatleri programı yoğun olan kişiler için bir külfetti. Şimdi ise, Peugeot Traveller i-Lab konseptiyle aynı yolculuk çalışmak için maksimum zaman ayırmaya yarıyor. Mesai, aracın elektrikli sürgülü kapıları açılır açılmaz başlıyor. Hands-free özellikli yan kapıları açmak için ayağınızı kapı eşiğine yerleştirilmiş sensörün önüne getirmeniz yeterli. Yolcuların akıllı cep telefonları ya da tabletleri içeriye girildiği anda araç için WİFİ hotspot’a otomatik olarak bağlanıyor. Servis aracının bir çok işlevi de bu telefon ve tabletlerin uygulama ve dökümanlarını baz alarak eş zamanlı biçimde güncelleniyor ve bu da işlerin kesintisiz devam etmesini garantiliyor.

ARAÇ İÇİ EĞLENCE

32"’lik geniş ekranlı dokunmatik tablet, Peugeot Traveller i-Lab konseptin yolcuları için merkezi ara yüzdür. Tablet, ham ahşap ve reçinenin birlikte kullanıldığı, geleneksellikle modernliği harmanlayan bir konsol üzerine yerleştirilmiştir.

Kaydırılabilen ve yatırılabilen tablet çalışmak için gerekli her şekilde kullanılabilir: ister bireysel tablet olarak, ister çoklu kullanıcı için dört ekrana ayrılmış olarak. İki girişli şarj terminalleri yolcuların aletlerini şarj edebilmeleri için konsola yerleştirilmiştir.

AKUSTİK

/image/74/4/peugeot_travellerilab_1602at019_640x480.37744.jpg

Kabin akustiği özel yalıtım ve FOCAL tarafından sağlanan bir ekipmanla optimize edilmiştir.

FOCAL tarafından geliştirilen ses sisteminin bir kısmını oluşturan dört kolon ve iki tweeter, önceki konsept araçlarımızdan bazılarının başlattığı işi ileriye taşımıştır. Sistem, her biri aracın içinde dikkatle konumlandırılmış, toplamda 17 adet FOCAL hoparlör – woofer’lar, kolonlar, subwoofer’lar, tweeter’lar – içerir.

Hoparlörler üç adet FOCAL FD amplifikatör tarafından beslenir ve toplam güçleri 1, 300 Wrms’dir. Bu öğelerin Digital Signal işlemcisi tarafından kontrolü, sesi yolcu kabininin şekline adapte eder.

Tüm bunlar, segmentin en iyi akustik konfor seviyesine sahip olacağınız ve telefonunuzdaki şarkı listesini dinlemenin zevkine doyamayacağınız anlamına gelmektedir.

GELECEĞİN TEKNOLOJİSİ

Peugeot internet bağlantılı navigasyon sisteminizin bir sonraki toplantınızın olduğu adrese programlandığı bir dünya düşünün. Eğer istikametiniz bir otel ise, 32"’lik dev dokunmatik ekran ilgili otelin internet sitesine bağlanır ve Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü ile odanızda sanal bir tur atmanıza olanak tanır. Peki ya bir prodüktörseniz ve olası bir çekim mekanını aynı şekilde ziyaret etmeden görmek isterseniz? Gelecek artık bir gerçek.

Profiliniz ne olursa olsun Peugeot Traveller i-Lab'in etkileyici fonksiyonlarının tümü, akıllı cep telefonunuzu gündelik yaşantınızı düzene sokacak bir konsola dönüştürerek zaman ve paradan tasarruf etmenizi sağlar. Böylelikle otel odasının check in ve check out işlemlerini servis aracınızdan yapabilirsiniz. Otele varıldığında, telefon ya da tablete indirilmiş elektronik anahtar sayesinde yolcular önce resepsiyona uğramaları gerekmeksizin doğrudan odalarına gidebilirler. Otelden ayrılırken fatura otomatik olarak oluşturulur ve ödeme de cep telefonundan yapılabilir.

Peugeot Traveller i-Lab konsept, aynı zamanda uluslararası ziyaretçilerin dil sorununa da bir çözüm getirir. Yolcu aracın içindeyken ajandasında bir değişiklik yaparsa bunu artık sürücüye açıklamaya çalışmak zorunda değildir. Değiştirilen randevu sürücünün ajandasına doğru dilde otomatik olarak aktarılır.