COVID19 Bilgilendirme Metni Daha fazlası

PEUGEOT TEKNOLOJİLERİ - PERFORMANS

header

PEUGEOT TEKNOLOJİLERİ - PERFORMANS

Peugeot Sports ekibiyle sıkı çalışan Peugeot, sportif ve dinamik sürüşlerden zevk alan herkesin keyfini çıkaracağı bir deneyimle mükemmel bir uyum gösterecek geniş yelpazede araç modelleri, yüksek performans ve dikkat çekici tasarımlar sunuyor.  

GT

Adını İtalyan Gran Turismo'dan alan GT, Peugeot'nun dinamik ve özel araç gamını temsil ediyor. GT, tanımı içinde 3  karakteristik özelliği barındırıyor:

- Güçlü ve yüksek performanslı motor (benzinli motorlar için 205 hp, dizel motorlar için 180 hp)
- Alçaltılmış suspansiyon sayesinde geliştirilmiş yol tutuş sistemi 
- Driver Sport Pack

Kısaca söylemek gerekirse, GT araç gamı size geliştirilmiş bir sürüş zevki yaşatacak. 

GTi

gti2
gti

Adını Grand Touring Injection'dan alan GTi, sportif bir tasarım ve yüksek performansı birleştiren bir ürün gamı sunuyor. Özellikle tarihinde 205 GTi gibi efsane bir aracı barındıran Peugeot için GTi tanımının apayrı bir anlam taşıyor.

Bu efsaneden 30 yıl sonra, Peugeot Sports ekibi GTi'ı baştan yarattı ve radikal bir versiyonla geri döndü. Çevik, duyarlı ve sezgisel sürüş keyfiyle, 208 GTi by Peugeot Sport, adeta keyfin, sportifliğin ve verimliliğin simgesi.

PERFORMANS PAKETİ

Yeni 308 ile birlikte sunulan “Performans Paketi” ise tek tuş ile otomobilin karakterini tamamen değiştiriyor ve heyecan dolu bir sürüş keyfi yaşatıyor. Sport tuşuna basıldığında, dashboard gösterge renkleri beyazdan kırmızıya dönüyor.

İç tasarım dışında dinamik özelliklerde de değişiklik yapan sistem, direksiyon hassaslığını ve şanzımanı sportif sürüşe uygun hale getiriyor.

Otomobilin motor sesi ise çok daha sportif bir sese dönüyor ve aracın içerisinde daha güçlü şekilde aktarılıyor. Gösterge panelinin ortasındaki ekranda sürüş dinamikleri ile ilgili bilgiler görülebiliyor. Anlık güç ve tork bilgileri, turbo basıncı, yanal ve doğrusal ivmeler.

EAT6 şanzımanlı versionlarda pakete dahil olarak direksiyon arkası vites değiştirme kulakçıkları bulunuyor.