GELECEK TEKNOLOJİLER

header

GELECEK TEKNOLOJİLER

Peugeot'da mühendislerimiz sürekli daha iyi çözümler bulmak ve size daha iyi bir sürüş deneyimi yaşatabilmek için araçlarımızın teknolojisini geliştirmeye çalışmaktadırlar.

HYBRID4

/image/63/9/peugeot_gam_2013_003_fr.37639.jpg
/image/64/0/3008hybrid4_1007tech_dbis.37640.jpg
/image/64/1/peugeot_3008hy4_2013_028_fr.37641.jpg

Peugeot, 27 kW maksimum kapasiteli elektrik motoru ve 120 kW içten yanmalı dizel motorun birleşiminden oluşan HYbrid4 teknolojisi, çevre dostu ve eşi görülmemiş bir sürüş keyfi sunuyor.

Dünyanın ilk full hibrid dizel motoru, aynı boyda ve benzer performans sunan klasik içten yanmalı otomobillere kıyasla % 35 oranında düşük yakıt tüketimine ve egoz emisyonlarına sahip.

Ek olarak, HYbrid4 teknolojisi sürücülere kendilerine en uygun sürüş modunu seçme imkanı da veriyor:
- Otomatik (Elektrik ve dizel seçeneği sunan normal sürüş)
- Sportif (Dinamik sürüş)
- Elektrikli (Sessiz ve düşük tüketimli şehir içi sürüş)
- 4 Wheel Drive (Gelişmiş yol tutuşa sahip sürüş)

HYBRID AIR

/image/64/2/208hybridfe_1302cgi002.37642.jpg

HYbrid Air teknolojisi ile Peugeot, yakıt tüketimi ile CO2 emisyonlarını azaltma stratejisini sürekli geliştirerek sürdürüyor. Bu çığır açan yeni teknoloji ile Peugeot öncü karakterini kanıtlıyor.

83. Cenevre Otomobil Fuarı’nda Dünya Prömiyeri yapılan 2008 modeli ile sunulan bu yepyeni HYbrid Air sistemi, tam-hibrid bir çözüm içinde benzini, sıkıştırılmış hava ile birleştiriyor. Bu teknoloji, 100 kilometrede 2.0 litre tüketim hedefine ulaşmak için anahtar bir aşamayı oluşturuyor. Sadeliği, sağlamlığı ve uluslararası karakteri ile çok sayıda kişiye ulaşmayı hedefleyen bu teknoloji, Peugeot’nun B ve C sınıflarının binek ve hafif ticari araçlarında uygulanabilecek.

Fiyat açısından erişilebilir olması hedeflenen HYbrid Air teknolojisi ile yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarının tüm kıtalarda önemli ölçüde azaltılması ön görülüyor.

ELEKTRİK

/image/64/3/ion_2010_041_fr.37643.jpg

Hafif ticari araç, araba, mobilet ve bisiklet gibi pek çok modern araç tasarlayan Peugeot, tamamen elektrikli çalışan geniş bir araç yelpazesine sahip tek üretici. Özellikle çevre dostu olmasına rağmen, zararlı element salınımlarına, karbon salınımına sebep olmuyor ve yakıt tasarrufu sağlıyor. Bu araçlar, sessizken ve titreşim halindeyken sürücünün sürüş keyfini artıyor.

Şehir sürüşüne % 100 uygun tasarlanmış iOn ve şehirde yaşayan profesyonel sürücüler için tasarlanmış elektrikli kamyonet, yeni Partner Electric’le tanışın. Bu araçlar, ileri teknoloji lityum iyon aküleriyle çalışıyor. Dahili ya da doğrudan güç kaynaklarıyla şarj edilen aküler, elektrik üretirken unutulmayacak bir elektrikli araç sürme deneyimi vaad ediyor. Ayrıca, iOn ve Partner Electric araçları yavaşladığınızda veya fren yaptığınızda size enerji tasarrufu da sağlayacak şekilde tasarlandılar.

PURE BLUE: HAVA ARINDIRMA SİSTEMİ

/image/64/4/508_1407pc217.37644.jpg

Özellikle EXALT konsept otomobili için geliştirilen Pure Blue teknolojisi, tüm yolcular için maksimum konfor sağlıyor. Araç hareketsiz ya da boş olduğunda, Pure Blue teknolojisi, kabini bakterilerden arındırarak havayı temizliyor.

Hareket halindeyken, hava aracın içine girmeden önce, akıllı filtre, gereksiz organik bileşimleri ve partikülleri ayrıştırıyor. Böylece araçtakiler yolculuk süresince temiz havanın tadını çıkarıyorlar.