SKIP TO CONTENT

STELLANTIS TÜRKİYE KARİYER SAYFASINA HOŞGELDİNİZ 

STELLANTIS Türkiye İnsan Kaynakları, STELLANTIS Türkiye'nin hedefleri doğrultusunda diğer birimlerle işbirliği içinde, başarıyı temel alan, potansiyeli arttırmaya yönelik, ve STELLANTIS kriterlerine paralel global İnsan Kaynakları Programları'nı yürütür. 
STELLANTIS TÜRKİYE'DE ÇALIŞMAK
SEÇME VE YERLEŞTİRME 
İşe alımlarımızda, STELLANTIS kurum kültürüne ve pozisyona özel yetkinliklere sahip en uygun adayı STELLANTIS Türkiye’ye kazandırmayı hedefleriz. Açık pozisyonlar için, mevcut iç kaynaklardan, çalıştığımız kariyer portallarınden veya danışmanlık şirketleri ile ortak çalışmalar yürütülerek gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturularak işe alım süreci başlatılır. Seçme ve yerleştirme sürecinde, açık pozisyonlarımızın niteliklerine göre "Değerlendirme Merkezi" çalışmaları veya çeşitli testler de uygulanır. Pozisyon için en uygun bulunan aday ile referans ve teklif sürecine geçilirken, süreçte devam edemeyen adaylara e-mail yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Çalışanlarının bir kısmını yeni mezunlar arasından giriş pozisyonlarında istihdam eden STELLANTIS, üniversitelerde düzenlediği etkinlikler ile öğrenciler ile sıcak ilişkiler geliştirmeyi amaçlamaktadır. Üniversitelerin düzenlediği kariyer etkinliklerine katılmanın yanı sıra, öğrencilerin kendi gelişimlerini arttırmayı da sağlayan vaka çalışması gibi çok sayıda etkinlik düzenlemektedir. 
ÜCRETLENDİRME, YAN HAKLAR VE SOSYAL OLANAKLAR 

Politikamız, şirketimizin misyon ve hedeflerini gerçekleştirebilecek yetkinliklere sahip yetenekleri çekmek ve mevcut çalışanlarımızı bünyesinde tutabilmek için adil ve rekabetçi bir ücretlendirme yapısı kurmaktır.

STELLANTIS Türkiye olarak, çalışanlarımıza sunmuş olduğumuz olanakları güncellemek ve daha rekabetçi bir şekilde yapılandırmak amacıyla düzenli olarak ücret pazar araştırmalarına katılmaktayız. Ücret artışlarında, şirket ve fonksiyon içi dengeler, kişisel performans, ücret araştırmaları, sektördeki hedeflediğimiz durum ve ekonomik göstergeler belirleyici olmaktadır.

Ücretlendirme yılda 12 brüt maaş üzerinden yapılmaktadır. Buna ek olarak:

 

  • Yıllık Prim – Şirket ve çalışanın bireysel performans hedef gerçekleştirmelerine bağlı olarak ödenir.
  • Özel Sağlık Sigortası – Çalışanlarımız ile birlikte eş ve çocuklarını kapsayan Sağlık Sigortası kapsamına dahil edilir.
  • Hayat Sigortası - Tüm çalışanlarımız hayat sigortası kapsamına dahildir.
  • Bireysel Emeklilik Katkısı
  • Şirket Doktoru
  • Personel Servisi veya Yol Ücreti
  • Yemek kartı 
İZİNLER
1 yıldan 5 yıla kadar (5 yıl dahil) hizmet süresine sahip olanların 18 iş günü
5 yıldan fazla 10 yıldan az hizmet süresine sahip olanların 20 iş günü
10 yılın üzerinde hizmet süresine sahip olanların 26 iş günü izin hakları bulunmaktadır.
Sosyal Aktiviteler

Çalışanların bir araya gelmelerini sağlamak ve takım ruhunu arttırarak yaşatmak amacıyla toplantılar, yemekler, spor turnuvaları gibi çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir. 
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
STELLANTIS, topluma ve çevreye karşı olan duyarlılık ve sorumluluklarının bilinciyle, müşterilerine güvenli ürünler sunarken, çalışanlarına güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunar. STELLANTIS Türkiye‘de tüm çalışanlar hem Türk hem de Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği şartlarına uyum sağlayan çalışma koşulları ve imkanlar dahilinde çalışma fırsatı yakalarlar. 
ÇALIŞMA ORTAMI VE İŞ SAATLERİ
Lokasyon: Kolektif House, Batı Mah. Nidakule Batı Blok No:1, 34750 Ataşehir/İstanbul, Türkiye

Pazartesi-Cuma arası haftada 5 gün esnek çalışma saati uygulaması mevcuttur.
Başlangıç: Sabah 08:00 - 09:00 arası
Bitiş: Akşam 17:00 - 18:00
Öğle arası: 12:00 - 14:00 arası istenilen 1 saat 
KARİYER GELİŞİMİ VE PERFORMANS YÖNETİMİ
Çalışanlarımızın performans ve yetkinliklerine bağlı olarak, lokal veya global olarak kariyer yollarında yatay ve dikey ilerleme fırsatı sunuyoruz. Kariyer gelişimi, uzun dönemli stratejilerimize ve hedeflerimize ulaşabilmek için çalışanlarımızı geliştirebileceğimiz devamlı bir süreçtir.

Çalışanların performans değerlendirmeleri yılda bir kez gerçekleşen performans görüşmeleri sırasında yapılmaktadır. Yıllık görüşme, çalışanın performans ve becerilerinin geliştirilmesini ve motivasyonun güçlendirilmesini hedefler. Bu süreç, çalışanla bağlı olduğu yönetici arasındaki ilişki çerçevesinde diyalog kurulduğu ve görüş alışverişinde bulunulduğu önemli bir süreçtir. 
GELİŞİM
STELLANTIS’de çalışanlarımızın sürekli gelişimini sağlamak ve kariyerlerinde yönlendirici olabilmek amacı ile oluşturulan yıllık eğitim planları ve yurtiçi-yurtdışı eğitim olanakları bulunmaktadır. Her sene gerçekleştirilen performans değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından eğitim ihtiyaç analizleri detaylı bir şekilde gerçekleştirilir ve özel gelişim programları oluşturulur. Yabancı dil, bireysel gelişim, teknik bilgi eğitimleri en güncel araçlarla çalışanlarımızın imkanına sunulur.