SKIP TO CONTENT
PEUGEOT BOXER 4X4 CONCEPT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PEUGEOT BOXER 4X4 CONCEPT

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT, her türlü maceraya hazır arazi aracı

Kendine özgü stili ve yenilikçi malzemeleriyle PEUGEOT, karavan kavramına güçlü ve heyecan verici bir vizyon katıyor.
PEUGEOT RIFTER 4x4 CONCEPT’in izinden giden model, her türlü arazi koşuluna uygun olarak tasarlandı.
 

PEUGEOT RIFTER 4x4 CONCEPT: ezber bozan tasarım!

Köşe bucak gezen maceracı

PEUGEOT RIFTER 4x4 CONCEPT: PEUGEOT’nun gezi araçlarının geleceğine dair öncü vizyonu olan bu macera aracı, 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yolu açtı.

 

KURALLARI BAŞTAN YAZMAK

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT, her türlü maceraya hazır arazi aracı
Peugeot Boxer, sıra dışı tasarımı ve yenilikçi çözümleriyle VDL 2019* için benzersiz bir maceracıya dönüştürüldü.
Birinci görev, geleneksel karavan kavramının dışına çıkmak ve Peugeot’nun bu tarz araçlara olan yenilikçi yaklaşımını gözler önüne sermekti. Özgürlüğe adanmış bu segmente hareket katmak için, tasarım detaylarına ve maceracı ruha önem verildi.

 

WANDERLUST GREEN gövde rengi sayesinde doğa ile benzersiz bir uyum yakalanıyor. Aracın parlak sedefli tonu doğa ile bütünleşmeyi kolaylaştırıyor. MINT rengi gövdeye canlılık katarken Dark Chrome verev şeritler  arka kısmı boydan boya geçerek modern bir görünüm kazandırıyor.
Markanın en güncel tasarım dilini ortaya koyan yeni ön ızgara, CAST IRON detaylarla dikkat çekiyor. Daha heybetli ve güçlü bir görünüm sergileyen alt gövde öndeki koruyucu kalkan ve çamurluk ağzı kaplamaları ile bütünlük sergiliyor.  Ön cam vizörünün eklenmesiyle ön kısmın oranlarının büyük ölçüde değiştiği gözlemleniyor. Ön camın ve motora erişimin yeniden tasarlanmasıyla rahatlık unsuru bu araçta bir öncelik olmaya devam ediyor.
Gündüz olduğu gibi gecenin bir yarısı da kamp alanına dönmek son derece kolay. PEUGEOT 508’den alınan ve doğrudan ön cama monte edilen 8 adet LED’li aydınlatma modülü gecenin karanlığını aydınlatıyor.

ÇEVREYE SAYGI

PEUGEOT BOXER L3 baz alınarak geliştirilen araç, 6 metre uzunluğu ile üç macera tutkununu rahat ettirmek üzere 10 m² yaşam alanına dönüştürüldü. Bu alan; mutfak ile yemek alanı, uyku bölümü, banyo ve sürücü kabini olmak üzere dört bölgeye ayrıldı. Farklı noktalara entegre edilen çeşitli saklama alanları macera tutkunlarının tüm eşyalarını depolayacak alanı sunuyor.
PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT’in temelinde ekolojik verimlilik ve dayanıklılık yatıyor. Özellikle malzeme seçimi büyük bir hassasiyetle ele alındı. Masa, tezgah ve lavabo doğal taşın dayanımı ile seramiğin güzelliğini bir arada sunan ARAGONITE beyaz doğal mineralden üretildi. Tüm zemin ise tamamıgeri dönüştürülmüş vetamamı geri dönüştürülebilir malzemelerden üretildi! Plastikler otomobil deposu (%85), süt şişesi (%10) ve sabun şişesi gibi beyaz plastik (%5) malzemelerden üretildi. 50 kg geri dönüştürülmüş plastik, standart plastiğe oranla 75 kg CO2emisyon değeri tasarrufu sağlıyor.

Dış tasarımla tezat oluşturan açık renk tonlarında dekore edilen iç mekân ferah bir kozayı andırıyor. Ahşap işçiliği iç mekana sıcaklık katarken, döşemeler ve kaplamalar bu model için özel olarak tasarlandı. Peugeot e-208 GT, 508 Hybrid GT, 508 SW Hybrid GT ve 3008 Hybrid4 modellerinde de kullanılan kapı kaplamaları dahil olmak üzere döşemelerdeki Alcantara® Greval Grey, sportiflik ile teknoloji arasındaki bağı ortaya koyuyor. Büyük tekstil markaları tarafından kullanılan bir teknik olan tekstil transferi yoluyla MINT renginde BOXER logoları eklendi. Emniyet kemerleri, MINT rengiyle daha canlı bir görünüm kazanıyor.

 

KEŞİF

PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT, doğayı çevreye duyarlı bir şekilde keşfedebilmek için, yürürlükteki en yeni emisyon standartlarına (DPF Temizleyici katkılı dizel partikül filtresi ve SCR Seçimli Katalitik İndirgeme ile) ve Euro 6 standartlarına uygunluk sağlıyor.

Sadece görsel açıdan etkileyici bir izlenim bırakmakla kalmayan PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT; taşlı, çamurlu, karlı ve kayalık yollarda da konforlu ve güvenli bir sürüş sunuyor.
4x4  aktarma, öndeki viskoz kavrama ve transfer kutusu üzerinden sağlanır ve 3 anahtar aracılığıyla etkinleştirilir.
3 sürüş modu mevcuttur:
Günlük kullanımda iki tekerlekten çekiş için 2WD
Çekiş kaybı olduğunda gücü arka tekerleklere aktaran 4WD
Zorlu arazide arka aksı kilitleyen Lock
Yüksek performans tipi dört adet lastik dört tekerlekten çekiş sisteminin verimliliğini destekliyor.  PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT, 16 inç alüminyum jantlarla birleştirilmiş arazi lastikleri ile donatılmıştır.
Zorlu arazi koşullarında engelleri sorun yaşamadan aşabilmek için Peugeot Boxer 4x4 Concept, ön taraftan 30 mm ve arka taraftan 50 mm yükseltildi. Gerekli olan gücü ise altı ileri manuel şanzımanla kombine edilen 165 HP güç ve 370 Nm tork değeriyle BlueHDi 165 motor sağlıyor.
Aracın boyutlarını sisteme girmenizi ve böylece aracın boyutlarına uygun olmayan yollardan kaçınmanıza imkan tanıyan 9 inç dokunmatik ekranlı navigasyon sayesinde yolda güvenle ilerleyin.
Waze gerçek zamanlı trafik uygulaması ile uyumlu olan navigasyon sistemine Bluetooth® üzerinden iki telefon eş zamanlı olarak bağlanabiliyor.

DAHA UZAKLARI KEŞFETMEK

Araçla erişimin mümkün olmadığı yerlerde maceranın yarım kalmaması için devreye kano giriyor. Kanada ceviz ağacından üretilen ve PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT’in tasarım unsurlarıyla bütünleşen bu kano, cam tavanın açılmasını engellemeyecek şekilde tavan raylarına sabitleniyor. Aynı şekilde özel olarak geliştirilen ve tekerlek davlumbazının üzerinde yükselen yan merdiven tavana erişimi kolaylaştırırken, yan tarafa monte edilen ekipmanlara erişime engel olmuyor.
Son olarak, Peugeot eBikes ailesinin en yeni üyesi olan elektrikli dağ bisikleti Peugeot eM02 FS Powertube ATV, maceraların yarım kalmaması için devreye giriyor.  Doğrudan kadroya entegre edilen kompakt boyutlu bataryalar, bisikletin şık ve akıcı görüntüsünü bozmuyor. Çift süspansiyonu sayesinde çok yönlü kullanım sağlayan bisiklet zorlu yolculuklarınızda size eşlik ediyor. Bisiklet, PEUGEOT BOXER 4x4 CONCEPT’in arkasına sabitlenebiliyor. Aracın renkli kaplamalarıyla uyum sağlayan MINT rengi mat siyah kapılarla ince bir kontrast oluşturuyor.

ALANINDA EN İYİLERLE ÇALIŞMAK

Zorlu görevlerin sonuncusu, alanlarının öncüsü uzmanlardan yardım almak ve onları alışılmışın dışında düşünmeye teşvik etmekti.

 

DANGEL

Dört tekerlekten çekiş sistemi, markanın uzun soluklu iş ortaklarından ve 4 WD dönüşümlerinde uzman olan Dangel imzasını taşıyor. Konsept proje ile bütünleşmesi adına logolarında MINT rengi tercih edildi.

ALPINE

Araç içi ses ve görüntü sistemleri alanında uzman olan ALPINE ise navigasyon ve bilgi-eğlence sistemini karavanlar için özel olarak tasarladı. Bu sistem, fabrikada üretim aşamasında monte edilir. 23 cm ekran ve aracın boyutlarını girebilme imkanı, stressiz bir sürüş garantiliyor. Haritalar, Avrupa genelindeki benzin istasyonlarını, ilgi çekebilecek noktaların eksiksiz bir listesini ve bayi bilgilerini içerir.

KERROCK VE SASMINIMUM

Lavabo, tezgah ve masa KERROCK imzasını taşıyor.
Zemin döşemesini ise bir start-up olan Sasminimum, kendilerine ait "Le Pavé" projesinden transfer ederek hayata geçirdi. Şirket, normalde geri dönüştürülemeyerek doğrudan çöpe giden ve doğadan ve deniz kıyılarından toplanan plastikleri dönüştürüyor. Döşeme, daha pahalı bir ham madde alımı anlamına gelen ancak bu kuruluşun sosyal ve ekolojik eylemlerini finanse eden Waste & Hope sertifikasına sahiptir. Ürün tamamı geri dönüştürülmüş malzemeden üretiliyor ve tamamı yeniden geri dönüştürülebilir durumda.