COVID19 Bilgilendirme Metni Daha fazlası

PEUGEOT SUV 3008 - SÜRÜŞ DENEYİMİ

SUV Peugeot 3008 - Header
SUV Peugeot 3008 - Header

PEUGEOT SUV 3008

2 adet inceleme

ADAPTATİF CRUISE KONTROL VE OTOMATİK FREN SİSTEMİ

i

Öndeki radar sensörü yardımıyla* sistem önde giden aracı algılıyor ve önceden ayarlanmış güvenlik mesafesi ile takip ediyor. Öndeki araç hızlandığında takip mesafesini korumak için hızlanıyor veya yavaşlıyor.

Öndeki aracın yavaşlaması ve herhangi bir sebeple tamamen durması ile 3008 de tamamen duruyor. (1.5 BlueHDi 130hp EAT8 ve 1.6 PureTech 180hp EAT8 seçeneklerinde) Sistem 30 km/h ile 160 km/h arasında aktif kalıyor.

ADVANCED GRIP CONTROL®

3008 - 2
3008 - 1

Peugeot SUV 3008 SUV, farklı hava koşullarına ve yol tiplerine göre seçim yapmanızı sağlamak için, Advanced Grip Control® - İleri Çekiş Kontrolü sistemine* sahiptir. 4x4 sistemlerinde olan ağırlık probleminin önüne geçen Advanced Grip Control®, düşük tutunma yaşanan zor yol koşullarında çekişi optimize ederek otomobilin ilerlemesini sağlar.

Orta konsoldaki kontrol düğmesi ile 5 farklı sürüş modu arasından seçim yapılabilir.

Advanced Grip Control® sisteminde, HADC - Hill Assist Descent Control (Yokuş iniş kontrolü) sistemi de bulunmaktadır. %5 eğimden daha dik tepe inişlerinde, kayma riskini azaltmak için sistem sürat ve fren kontrolü yaparak otomobilin 9km/h ile inişi gerçekleştirmesini sağlar. Bu sayede sürücü direksiyona ve manevralara konsantre olup, inişi çok daha güvenli şekilde gerçekleştirir.

Çok dik yamaçlarda ise, daha fazla konrol için sistem şanzıman boş konumda iken aracın hızını 3km/s’a ayarlar.

GELİŞTİRİLMİŞ PARK ASSIST

i

Geliştirilmiş Park Assist sisteminde* kullanılan kameralar sayesinde sürücü dokunmatik ekran üzerinde aracın etrafındaki tüm alanları görebiliyor. Siz manevra yaptıkça aracın ve yakın çevresinin kuşbakışı görünüşü ekranda anında beliriyor. Böylece sürücü 360° görüş alanına sahip ve yakındaki bütün engelleri görebiliyor.

AKTİF ŞEHİR İÇİ GÜVENLİK SİSTEMİ

i

Aktif güvenlik freni teknolojisi yakın bir çarpışma riski algıladığında devreye giren acil fren sistemlerinin en son jenerasyonudur. Kamera ve radar hem hareketli ve hem de durağan engelleri algılayabiliyorlar. Sürücünün yetersiz fren yapması veya hiç fren yapmaması durumunda sistem sürücünün yerine fren sistemini aktive ediyor. Böylece, Aktif Fren Sistemii çarpışmalardan sakınılmasını veya çarpışma hızını azaltarak sonuçlarının minimize edilmesini sağlıyor.

SÜREKLİ BAĞLANTI

/image/51/1/peugeot-3008-2016-235-fr.img.71511.jpg
/image/68/4/peugeot-3008-2016-895-fr.img.69684.jpg

Şimdi, Apple CarPlay™ ve MirrorLink®* gibi uyumlu uygulamalarla telefonunuzun sürüş güvenliğini ihlal etmeyen uygulamaları Yeni SUV Peugeot 3008’in 8’’ dokunmatik ekranına aktarılarak rakipsiz bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlar. Qi standardındaki kablosuz şarj ünitesi ise uyumlu akıllı telefonunuzu kablo ihtiyacı olmadan şarj eder.**

*Sadece onaylı Mirrorlink® veya Apple carPlayTM uygulamaları duruma göre araç dururken veya seyir halindeyken çalışırlar. Araç seyir halindeyken, ilgili uygulamaların bazı fonksiyonları engellenir. Akıllı telefonun üzerinden ücretsiz olarak ulaşılabilen bazı içerik türleri ücretli Mirrorlink® veya onaylı eşdeğer Apple carPlayTM uygulamasına abone olmayı gerektirir. Mirror Screen fonksiyonu, operatörü ile birlikte internet erişimi içeren bir telefon abonmanlığının olması kaydıyla, Mirrorlink® uyumlu Android altındaki Blackberry ve windows Phone telefonları için Mirrorlink® teknolojisi aracılığı ile, iOs altındaki telefonlar için Apple carPlayTM aracılığı ile çalışmaktadır. Yeni akıllı telefonlar aşamalı olarak bu teknolojiler ile donatılacaktır.

Daha detaylı bilgi için Mirror Screen sayfamızı ziyaret edin.

**Versiyonlara göre standart, opsiyon veya mevcut değil – Sadece Qi standart uyumlu cihazlarda endüksiyon ile şarj

PREMIUM FOCAL® HI-FI SİSTEMİ

focal

Premium FOCAL* Hi-Fi sisteminde favori müziğiniz çalarken konforlu spor koltuklarda sürüş sevkinin zirvesine çıkacaksınız. Özel FOCAL® teknolojili 10 hoparlörlü sistem araç içinde saf ve canlı bir akustik ambiyans elde etmenizi sağlar. 35 yıldan uzun deneyime sahip Fransız akustik uzmanı FOCAL®, ilk kez bir seri üretim otomobil için müzik sistemi tasarlamıştır.

  • High-fidelity (Hi-Fi) Woofer–Mid-Range Hoparlörleri: Polyglass teknolojisi ile dengeli ve keskin sesler.
  • TNF Tweeter Hoparlörleri: Alüminyum ters kubbe teknolojisi, sesi optimum şekilde ayırarak detaylı tiz sesler verir.
  • Subwoofer: Power FlowerTM 200 mm üçlü bobbin teknolojisi basların dinamik performansını arttırır.
  • Active 12 kanal/515 watt amfi:Hibrid AB/D sınıfı teknoloji yüksek frekanstaki sinyaller için zenginlik verirken bass sesler için de gerçek gücünü ortaya koyar.