SKIP TO CONTENT
 
İşlem Rehberi
Sipariş Adımları
  1. satis.peugeot.com.tr'de yer alan araçlardan istediğiniz modeli online rezerve edebilirsiniz. Online rezervasyon yapmak istediğiniz aracın altında yer alan “Online Rezervasyon” butonuna tıklayın.
  2. Dilediğiniz araç rengini seçin. Birden fazla renk seçimi yapabilirsiniz. Sıralamadaki önceliğe göre uygun olan renk rezerve edilecektir. “Devam et” butonuna tıklayın.
  3. İletişim bilgilerinizi eksiksiz şekilde doldurun. Aydınlanma metni, Açık Rıza Metni, ETK metni alanlarını tercihinize bağlı olarak onaylamanızı takiben aracınızı teslim almak istediğiniz il ve bayiyi seçiniz. Kasko ve Wallbox istiyorsanız ilgili alanları işaretleyin. Ardından “Devam” butonuna tıklayınız
  4. Fatura adres bilgilerinizi giriniz. Ön Bilgilendirme Formunu ve Mesafeli Sözleşme’yi onayladıktan sonra “Devam” butonuna tıklayınız.
  5. Ön rezervasyon için girdiğiniz bilgileri kontrol ediniz. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan eminseniz “Devam” butonuna tıklayınız.
  6. Sayfada belirtilen Rezervasyon Hizmet Ücretini size sunulan kredi kartı ile ödeme, Havale/EFT ödeme alternatiflerden birini seçerek ödeme bilgileri girişi sonrası “Devam” butonuna tıklayarak siparişinizi onaylayınız. Ön rezervasyon bilgileriniz, onaylamış olduğunuz Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Sözleşme ile beraber girmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir.
  7. Sayfada ve size gönderilen e-posta adresinde yer alan Sipariş Takibi butonuna tıklayarak sipariş durumunuzun aşamasını görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgilere ulaşmak için Sipariş No ve TC kimlik Numaranızı girmeniz gerekmektedir.
  8. Ön rezervasyon aşamasından sonra aracınız adınıza tahsis edilince ayrıca bilgilendirileceksiniz. İlgili bilgilendirmeyi takiben araç satış işlemlerini tamamlamak için araç bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Araç satış işlemleriiçin bayinizle iletişime geçebilirsiniz.
satis.peugeot.com.tr'de Ön Rezervasyonunuza Dair Sözleşme İle İlgili Bilgiler

Peugeot Türkiye ile müşteri arasında elektronik ticarete ilişkin oluşturulan Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, elektronik ortamda 10 yıl süre ile saklanır.

 

Siparişinizin Onaylanmasından Sonra Yapabilecekleriniz
Ön Rezervasyon İptal
Ön rezervasyonunuzu iptal etmek istiyorsanız, kalan ödemenizi tamamlamadan önce Sipariş Takip linkindeki sipariş takip sayfasında bulunan “İptal Et” seçeneğine tıklayarak iptal işleminizi başlatabilirsiniz.
Cayma hakkına ilişkin detaylar, Mesafeli Sözleşme’de belirtilmiştir.

Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmaları
Peugeot Türkiye ve tüketici arasında doğacak uyuşmazlıklarda Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dahilinde doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici Mahkemesi yetkilidir.