COVID19 Bilgilendirme Metni Daha fazlası

PEUGEOT TÜRKİYE - İLETİŞİM - İNSAN KAYNAKLARI

PEUGEOT TÜRKİYE KARİYER SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

İnsan Kaynakları Thumbnail

Peugeot Türkiye İnsan Kaynakları, Peugeot 'nun hedefleri doğrultusunda diğer birimlerle işbirliği içinde, başarıyı temel alan, potansiyeli arttırmaya yönelik, ve PSA kriterlerine paralel global İnsan Kaynakları Programları'nı yürütür.

Peugeot Türkiye’de çalışmak

SEÇME VE YERLEŞTİRME

İşe alımlarımızda, Peugeot kurum kültürüne ve pozisyona özel yetkinliklere sahip en uygun adayı Peugeot Türkiye’ye kazandırmayı hedefleriz. Şirketimize yapılan tüm başvurular veritabanımıza kaydedilir. Açık pozisyonlar için, mevcut iç kaynaklardan, çalıştığımız kariyer portallerinden veya danışmanlık şirketleri ile ortak çalışmalar yürütülerek gerekli niteliklere uyan adaylardan bir havuz oluşturularak işe alım süreci başlatılır. Seçme ve yerleştirme sürecinde, açık pozisyonlarımızın niteliklerine göre "Değerlendirme Merkezi" çalışmaları veya çeşitli testler de uygulanır. Pozisyon için en uygun bulunan aday ile referans ve teklif sürecine geçilirken, süreçte devam edemeyen adaylara e-mail yolu ile bilgilendirme yapılmaktadır. Seçme yerleştirme süreci sonrasında mevcut pozisyona değerlendirilemeyen adayların özgeçmişleri 1 yıl boyunca uygun olabilecek diğer pozisyonlarda değerlendirilmek üzere veritabanında saklanır.

Çalışanlarının bir kısmını yeni mezunlar arasından giriş pozisyonlarında istihdam eden Peugeot, üniversitelerde düzenlediği etkinlikler ile öğrenciler ile sıcak ilişkiler geliştirmeyi amaçlamaktadır. Üniversitelerin düzenlediği kariyer etkinliklerine katılmanın yanı sıra, öğrencilerin kendi gelişimlerini arttırmayı da sağlayan vaka çalışması gibi çok sayıda etkinlik düzenlemektedir.

ÜCRETLENDİRME, YAN HAKLAR VE SOSYAL OLANAKLAR

Politikamız, şirketimizin misyon ve hedeflerini gerçekleştirebilecek yetkinliklere sahip yetenekleri çekmek ve mevcut çalışanlarımızı bünyesinde tutabilmek için adil ve rekabetçi bir ücretlendirme yapısı kurmaktır.

Peugeot olarak, çalışanlarımıza sunmuş olduğumuz olanakları güncellemek ve daha rekabetçi bir şekilde yapılandırmak amacıyla düzenli olarak ücret pazar araştırmalarına katılmaktayız. Ücret artışlarında, şirket ve fonksiyon içi dengeler, kişisel performans, ücret araştırmaları, sektördeki hedeflediğimiz durum ve ekonomik göstergeler belirleyici olmaktadır.

Peugeot’da ücretlendirme yılda 12 brüt maaş üzerinden yapılmaktadır. Buna ek olarak:

  • Yıllık Prim – Şirket ve çalışanın bireysel performans hedef gerçekleştirmelerine bağlı olarak ödenir. 
  • Özel Sağlık Sigortası – Çalışanlarımız ile birlikte eş ve çocuklarını kapsayan Sağlık Sigortası kapsamına dahil edilir. 
  • Hayat Sigortası - Tüm çalışanlarımız hayat sigortası kapsamına dahildir. 
  • Şirket Doktoru 
  • Personel Servisi veya Yol Ücreti 
  • Otopark İmkanı 
  • Yemek kartı 

İzinler

  • 1 yıldan 5 yıla kadar hizmet süresine sahip olanların 18 gün 
  • 5 yıldan 10 yıla kadar hizmet süresine sahip olanların 20 gün 
  • 10 yılın üzerinde hizmet süresine sahip olanların 26 gün izin hakları bulunmaktadır. 

Sosyal Aktiviteler

Çalışanların bir araya gelmelerini sağlamak ve takım ruhunu arttırarak yaşatmak amacıyla toplantılar, yemekler, spor turnuvaları gibi çeşitli organizasyonlar düzenlenmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Peugeot, topluma ve çevreye karşı olan duyarlılık ve sorumluluklarının bilinciyle, müşterilerine güvenli ürünler sunarken, çalışanlarına güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sunar. Peugeot ‘da tüm çalışanlar hem Türk hem de Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği şartlarına uyum sağlayan çalışma koşulları ve imkanlar dahilinde çalışma fırsatı yakalarlar. Sosyal Sorumluluk Peugeot Türkiye Sosyal Sorumluluk kapsamında Kızılay, TEMA Vakfı, Devlet meslek yüksek okulları ve üniversiteler gibi kurumlar ile farklı projeler de yer almaya devam ediyor.

Çalışma Ortamı ve Çalışma Saatleri

Lokasyon: Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. Küçükbakkalköy Mah. Defne Sok. No: 3 34750 Ataşehir/İSTANBUL

Pazartesi-Cuma arası haftada 5 gün
Pazartesi – Perşembe / 08:00 – 17:30
Cuma / 08:00 – 17:00

KARİYER GELİŞİMİ VE PERFORMANS YÖNETİMİ

Çalişanlarimizin performans ve yetkinliklerine bağlı olarak, lokal veya global olarak kariyer yollarında yatay ve dikey ilerleme fırsatı sunuyoruz. Kariyer gelişimi, uzun dönemli stratejilerimize ve hedeflerimize ulaşabilmek için çalışanlarımızı geliştirebileceğimiz devamlı bir süreçtir.

Çalışanların performans değerlendirmeleri yılda bir kez gerçekleşen performans görüşmeleri sırasında yapılmaktadır. Yıllık görüşme, çalışanın performans ve becerilerinin geliştirilmesini ve motivasyonun güçlendirilmesini hedefler. Bu süreç, çalışanla bağlı olduğu yönetici arasındaki ilişki çerçevesinde diyalog kurulduğu ve görüş alışverişinde bulunulduğu önemli bir süreçtir.

EĞİTİM

Peugeot’da çalışanlarımızın sürekli gelişimini sağlamak ve kariyerlerinde yönlendirici olabilmek amacı ile oluşturulan yıllık eğitim planları ve yurtiçi-yurtdışı eğitim olanakları bulunmaktadır. Her sene gerçekleştirilen performans değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından eğitim ihtiyaç analizleri detaylı bir şekilde gerçekleştirilir ve özel eğitim programları oluşturulur. Yabancı dil, Bireysel gelişim,teknik bilgi eğitimleri en güncel araçlarla çalışanlarımızın imkanına sunulur.