COVID19 Bilgilendirme Metni Daha fazlası

PEUGEOT i-COCKPIT® İLE ERGONOMİK SÜRÜŞ

PEUGEOT i-Cockpit®

Yenilikçi bir kabinde sürüş konsepti

Bir PEUGEOT sürmek insanı hep kendine çeken bir deneyim olagelmiştir. Şasi ve yol tutuş yönünden, markanın sahip olduğu uzmanlığa dil uzatılması dahi düşünülemez. Direksiyondaki dinamik sürüş duyumsamaları sürücüye mutluluk verir. Sürüş keyfi arayışında daha da ilerilere gitmek için, PEUGEOT uzun yıllardır sürüş kabini ortamı üzerinde epey bir kafa yormaktadır, sürücüye üstün bir otomobil deneyimi yaşatmak adına.

Bu araştırma da meyvesini PEUGEOT i-Cockpit® olarak bilinen yenilikçi bir iç düzen şeklinde verdi.

Bu düzen şu temel unsurlardan oluşmaktadır:

/image/03/0/peugeot-5008-2016-197-fr.200030.jpg

Kompakt direksiyon

Sürücüye daha çevik bir manevra-yapabilirlik yeteneği kazandırarak ve gelişkin bir sürüş duyumsaması vererek sürüş eylemini sezgisel bir zevke dönüştüren kompakt bir direksiyon. Burada direksiyonu kavramak adına kolların artık o kadar da açık ve geniş tutulmasına gerek yoktur, manevralar sırasında hareket genişliği daha azdır ve böylelikle daha rahat bir sürüş pozisyonunda hareket eden sürücü yola daha iyi tepki verir ve daha çevik davranır.

/image/02/8/peugeot-5008-testdrive-1302tc064-v2.200028.jpg

Head-up gösterge paneli

Head-up gösterge paneli bilinmesi gerekli tüm bilgileri sürücünün tam önünde gösteren bir paneldir. Burada sürücünün yoldan gözlerini ayırmasına gerek yoktur, öyle ki sürücü tüm dikkatini sürüşe verebilir. Direksiyonun kompakt oranları sayesinde sağlanan bu ergonomik pozisyon yorgunluğunu azaltarak sürücünün daha konforlu araç sürmesini beraberinde getirir.

/image/02/9/peugeot-3008-2016-229-fr.200029.jpg

Büyük dokunmatik ekran

Tüm konfor kumanda unsurlarını (radyo, klima vs) sezgisel olarak gösteren ve tüm araç bilgileri ve donanımları üzerinde doğal bir kontrol olanağı veren büyük bir dokunmatik ekran.

Tartışmasız bir ticari başarı

/image/02/7/peugeot-308-2013-125-fr.200027.jpg

2012 yılından beri, milyonlarca müşteri markanın çok-satan üç modelinde PEUGEOT i-Cockpit®'i beğenmiştir:

  • PEUGEOT 208, B segmentinin kent arabası;
  • PEUGEOT 2008, B segmentinin SUV aracı;
  • PEUGEOT 308, C segmentinin hatchback’i 

Avrupa ve Çin’de gerçekleştirilen tüm müşteri anketlerinde çıkan sonuç hep aynı: PEUGEOT i-Cockpit® sürüş açısından doyurucu bir deneyim. i-Cockpit® artık Peugeot’nun son dönemdeki yeniliklerinin başlıca ayırt edici özelliği olarak kabul ediliyor.

Yeni nesil yüksek-teknoloji ürünü PEUGEOT i-Cockpit®

PEUGEOT i-Cockpit® ile, 3008 ve 5008 SUV’lar 8 inçlik kapasitif dokunmatik ekran ve kişiselleştirilebilir ve konfigüre edilebilir head-up dijital gösterge paneli, bunun üstünde entegre kontrol mekanizmalarıyla birlikte kompakt bir direksiyon ve elektrikli otomatik vites kutusundan aldığı güçle sizi %100 dijital bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor.

Bu her yönden yüksek-teknoloji ortamda, seyir halindeyken gerekli olan tüm bilgiler tam gözünüzün önünde yer alıyor, 12.3 inçlik konfigüre edilebilir ve kişiselleştirilebilir head-up dijital gösterge paneline bakmanız yeterli. 

Yeni PEUGEOT i-Cockpit® her alanda bundan daha da ileriye gidiyor. Sunumu daha yüksek kalite, tasarımı daha gelişkin teknoloji içeriyor, araçtaki unsurlar birbirine daha yakından bağlı, daha sezgisel bir sürüş sağlıyor, öyle ki sürüşün insana verdiği heyecan ve kişiselleştirme yönünden yeni ufuklara yelken açıyor: geleceğin sürüş kabinlerini bünyesinde barındırıyor ve Peugeot araçlarının hem bugünkü hem de yarınki iç tasarımlarına hayat veriyor.