PEUGEOT i-Cockpit®

PEUGEOT I-Cockpıt® KEŞFEDİN

YENİLİKÇİ SÜRÜŞ DENEYİMİ

PEUGEOT I-COCKPIT® Yenilikçi bir kabinde sürüş konsepti

Bir PEUGEOT sürmek insanı hep kendine çeken bir deneyim olagelmiştir. Şasi ve yol tutuş yönünden, markanın sahip olduğu uzmanlığa dil uzatılması dahi düşünülemez. Direksiyondaki dinamik sürüş duyumsamaları sürücüye mutluluk verir. Sürüş keyfi arayışında daha da ilerilere gitmek için, PEUGEOT uzun yıllardır sürüş kabini ortamı üzerinde epey bir kafa yormaktadır, sürücüye üstün bir otomobil deneyimi yaşatmak adına.


Bu araştırma da meyvesini PEUGEOT i-Cockpit® olarak bilinen yenilikçi bir iç düzen şeklinde verdi.

TEMEL ELEMANLAR:

Kompakt direksiyon

Sürücüye daha çevik bir manevra-yapabilirlik yeteneği kazandırarak ve gelişkin bir sürüş duyumsaması vererek sürüş eylemini sezgisel bir zevke dönüştüren kompakt bir direksiyon. Burada direksiyonu kavramak adına kolların artık o kadar da açık ve geniş tutulmasına gerek yoktur, manevralar sırasında hareket genişliği daha azdır ve böylelikle daha rahat bir sürüş pozisyonunda hareket eden sürücü yola daha iyi tepki verir ve daha çevik davranır.

 
Head-up gösterge paneli

Head-up gösterge paneli bilinmesi gerekli tüm bilgileri sürücünün tam önünde gösteren bir paneldir. Burada sürücünün yoldan gözlerini ayırmasına gerek yoktur, öyle ki sürücü tüm dikkatini sürüşe verebilir. Direksiyonun kompakt oranları sayesinde sağlanan bu ergonomik pozisyon yorgunluğunu azaltarak sürücünün daha konforlu araç sürmesini beraberinde getirir.

 
Büyük dokunmatik ekran

 

Tüm konfor kumanda unsurlarını (radyo, klima vs) sezgisel olarak gösteren ve tüm araç bilgileri ve donanaımları üzerinde doğal bir kontrol olanağı veren büyük bir dokunmatik ekran.

 

 

TARTIŞMASIZ BİR TİCARİ BAŞARI

2012 yılından beri, milyonlarca müşteri markanın çok-satan üç modelinde PEUGEOT i-Cockpit®'i beğenmiştir:

 
  • PEUGEOT 208, B segmentinin şehir arabası;
  • PEUGEOT 2008, B segmentinin SUV aracı;
  • PEUGEOT 308, C segmentinin hatchback’i

 

Avrupa ve Çin’de gerçekleştirilen tüm müşteri anketlerinde çıkan sonuç hep aynı: PEUGEOT i-Cockpit® sürüş açısından doyurucu bir deneyim. i-Cockpit® artık Peugeot’nun son dönemdeki yeniliklerinin başlıca ayırt edici özelliği olarak kabul ediliyor.YENİ NESİL YÜKSEK-TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ PEUGEOT İ-COCKPİT®

PEUGEOT i-Cockpit® ile, SUV 3008 ve 5008 8 inçlik kapasitif dokunmatik ekran ve kişiselleştirilebilir ve konfigüre edilebilir head-up dijital gösterge paneli, bunun üstünde entegre kontrol mekanizmalarıyla birlikte kompakt bir direksiyon ve elektrikli otomatik vites kutusundan aldığı güçle seni %100 dijital bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor.
 
Bu her yönden yüksek-teknoloji ortamda, seyir halindeyken gerekli olan tüm bilgiler tam gözünün önünde yer alıyor, 12.3 inçlik konfigüre edilebilir ve kişiselleştirilebilir head-up dijital gösterge paneline bakman yeterli.

 

Yeni PEUGEOT i-Cockpit® her konuda ileriye gidiyor. Her şeyi daha iyi yapıyor: teknolojik tasarımı, mükemmel sunumu, internet bağlantılı ve sezgisel oluşu, duygu odaklı ve kişiselleştirilebilir oluşuyla PEUGEOT iç mekânının bugününü ve yarınını şekillendiriyor.