COVID19 Bilgilendirme Metni Daha fazlası

PEUGEOT TEKNOLOJİLERİ - SÜRÜŞ DENEYİMİ - KONFOR TEKNOLOJİSİ

/image/81/3/peugeot-3008-2016-892-fr.254813.jpg

Peugeot tarzı sürüş konforunu sağlayan sayısız teknolojiyi keşfedin:

HILL ASSIST SİSTEMİ (YOKUŞTA KALKIŞ YARDIM SİSTEMİ)

Hill Assist teknolojisi sayesinde, tepelerde yola çıkma ve manevra işlemleri daha kolaylaşır. Tepede (>% 3 eğim) olduğunda, Hill Assist özelliği, aracınızı kısa bir süre (yaklaşık iki saniye) hareket ettirerek fren pedalından gaz pedalına geçme zamanınızın olması demektir.

ARKA GÖRÜŞ KAMERASI

Arka görüş kamerası, günlük park manevralarını kolaylaştırmak için merkezi ekranı kullanır. Bu gelişmiş sürücü destek sistemi, manevrayı daha güvenli ve daha kolay hale getiren renkli çizgiler kullanarak aracın genişliğini ve yörüngesini görüntüler.

ELLER SERBEST ARACA ERİŞİM VE ÇALIŞTIRMA & BAGAJ AÇMA

ELLER SERBEST ARACA ERİŞİM VE ÇALIŞTIRMA SİSTEMİ

Eller Serbest Erişim ve Başlatma (HFAS), elektronik anahtarı almadan aracı kilitleyen kilidini açan ve başlatan bir sistemdir.

ELLER SERBEST BAGAJ AÇMA SİSTEMİ

Eller serbest arka kapı motorlu bagaj kapısını açar ve kapatır. Bagaj kapısının çalıştırılması için birçok seçenek mevcuttur:

  • HFAS (Eller Serbest Araca Erişim ve Çalıştırma) elektronik anahtarını kullanarak, -
  • Bagaj kapısındaki iç veya dış kontrol fonksiyonunu kullanarak,
  • Gösterge panelindeki kontrolü kullanarak,
  • Arka tamponun altındaki "eller-dolu" sensörü çalıştırarak, "Eller-Dolu" özelliği, aracın motorlu bagaj kapağını açar veya kapatır ve ayağınızı arka tamponun altına sallayarak etkinleştirilir.
/image/81/4/peugeot-3008-2016-263-uk.254814.jpg

VISIOPARK 1 & 2

Araç, bagaj kapağında (Visiopark 1) ve ızgarada (Visiopark 2) 180 ° video kamera ile donatılmıştır. Bu sistem aracınızın yakın çevresini dokunmatik ekranda görüntülemek için kameralarını kullanmaktadır. Park yardım sensörleri, aracın tepegöz görünümüne ek olarak bilgi sağlar. Çevrenizdeki aracın tepeden bakışı manevra yaptıkça gerçek zamanlı olarak görüntülenerek 360 derecelik bir görüntü sağlıyor.

Bu görsel gösterim, park ederken aracınızı hizalamanızı kolaylaştırır ve yakınlardaki engeller görüntüler.

PARK ASSIST

Yanal ultrason sensörleri sayesinde bu sistem aktif park yardımı sağlar:

  • Ön ve arka tamponlara takılı sensörleri kullanarak aracın boyutuna bağlı olarak bir park yeri tespit eder.
  • Daha sonra, direksiyon sisteminin kontrolünü üstlenerek, seçilen alanda park etmeye girişir Sürücü hızlanma ve frenleme, dişliler ve debriyaj (manuel şanzıman) işlemlerine kumanda eder. Park alanına girip çıkarken, sistem manevra güvenliğini sağlamak için sürücüye görsel ve sesli bilgi sağlar. Sürücü, direksiyon simidini kavrayarak her an aracın kontrolünü geri alabilir. Park Assist "paralel" (giriş ve çıkış) ve "dikey" park manevralarını kolaylaştıracaktır.

AKILLI FAR SİSTEMİ

Araç, ön camın üst kısmına yerleştirilmiş ve ışık kaynaklarını izleyen bir kamera içermektedir. Bu sistem, aydınlatma ve trafik koşullarına göre ana ve kısa farlar arasında otomatik geçiş yapar. Böylece, ana ışın üzerinde harcanan zaman artıyor ve böylece daha fazla emniyet sağlanıyor.

HIZ LEVHASI TANIMA VE TAVSİYE SİSTEMİ

Ön camın üst kısmına monte edilen kamera hız limitini ve hız kısıtlamalarının kaldırılmasıyla ilgili işaretleri algılar ve okur ve bunları gösterge panelinde görüntüler. Sistem, navigasyon sistemi eşleştirmesinden alınan hız sınırı bilgilerini de kullanmaktadır. Gösterilen spesifik hız limitleri Ağır Eşya Taşıtları için geçerli olan hız limitleri değildir.

Hız önerisi bu cihazı tamamlar: sürücü, aracın hız ayarını kamera tarafından okunan değere göre ayarlamayı seçebilir.